Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakanlık, Diyarbakır ve 14 il İçin Kararını Verdi! Tam 18 Sahada 5 Yıl Boyunca Yetkileri Var

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Diyarbakır dahil 14 ilde toplam 18 sahada 5 yıl süreyle petrol arama ruhsatı aldı. Detaylar haberimizde…

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı

Bakanlık, Diyarbakır ve 14 il İçin Kararını Verdi! Tam 18 Sahada 5 Yıl Boyunca Yetkileri Var. Diyarbakır dahil 14 ilde toplam 18 sahada 5 yıl süreyle petrol arama ruhsatı aldı.

 

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın kararıyla TPAO‘nun enerji arama faaliyetleri genişliyor. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli illerde bulunan 18 sahada 5 yıl süreyle petrol arama ruhsatı aldı.

 

 

Bu karar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

 

Diyarbakır, Gaziantep, Antalya, Çanakkale, Şanlıurfa, Zonguldak, Hakkari, Bartın, Karabük, Kastamonu, Elazığ, Edirne, Kahramanmaraş, ve Kilis illerinde bulunan toplam 18 saha için verilen petrol arama ruhsatı ile TPAO, enerji arama ve üretim faaliyetlerini genişletme fırsatı bulacak.

 

Bu ruhsat, şirkete 5 yıl boyunca belirtilen sahalarda petrol arama yetkisi tanıyor.

 

DİYARBAKIR’DA KAMULAŞTIRILMAYA GİDİLECEK

 

Ayrıca, TPAO‘nun Diyarbakır, Batman, Siirt, Tekirdağ ve Kırklareli’nde bulunan sahalarında kamulaştırmaya gidilmesi kararı da alındı.