Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti’den istifa etti! Diyarbakır’da aday oldu!

AK Parti’den siyaset yapan, partinin bir çok kademesinde görev alan Halit Aydın, partisinden istifa ederek, Yeniden Refah Partisi tarafından Dicle Belediye Başkan adayı oldu.

AK Parti’den siyaset yapan,

AK Parti’den istifa etti! Diyarbakır’da aday oldu! AK Parti’nin bir çok kademesinde görev alan Halit Aydın, partisinden istifa ederek, Yeniden Refah Partisi tarafından Dicle Belediye Başkan adayı oldu.

 

31 Mart seçimleri öncesinde Diyarbakır’da sıcak gelişmeler ve kritik hamleler yaşanıyor.

AK Parti çatısı altında bir çok görevde bulunan, 2014 milletvekili genel seçimlerinde aday adayı ve 2019 yerel seçimlerinde Dicle Belediye Başkan Aday Adayı olan Halit Aydın, Yeniden Refah Partisi tarafından Dicle’den aday gösterildi. 31 Mart seçimleri için adaylık başvrusunda bulunduğunu ancak AK Parti’deki bazı odaklar tarafından önünün kapatıldığını belirten Aydın, bir çok partiden teklif gelmesine rağmen Yeniden Refah Partisi’nin duruşunu önemsediği için bunu kabul ettiğini söyledi.

“Tekrar aday olmak istedik, önümüzü kestiler”

Eski partisi AK Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunan Aydın,”2019 yerel yönetim seçimlerinde doğduğum yerde, Diclem’de aday oldum. Halkımızın teveccühü ile güzel bir oy aldık. 2024 yerel seçimlerinde başladığımız görevi tamamlamak amacıyla tekrardan bir adaylık başvurumuz oldu; tekrardan hizmetin önünü tıkayan odaklar devreye girip ilçemizin geleceğine bir darbe vurmuştur. Ancak bugün itibariyle bir uyanışın ateşini yakıyoruz. Arkamızda kimse yok, yanımızda bütün Dicle halkının varlığını hissediyoruz. Ayrıca belirtmek isterim ki, ilçemizde bulunan teşkilatların son dakikaya kadar kapılarının tarafımıza açık olduğunu görmek bizim için büyük bir şeref. Hizmet gayemizi  Yeniden Refah Partisi çatısı altında, ilçemizdeki kanaat önderlerinin de görüşlerini alarak devam ettireceğiz.” dedi.