Suat BİLGİN

suatbilgin
Açık Kalp Edebiyatı

 

 

Yazdığı şiir, mektup ve öykülerle Son dönemde kalitesiyle sıkça bahsedilen, genç yazar-şair Yusuf Araf çıkardığı "Açık Kalp Edebiyatı" adlı kitabıyla Edebiyat Dünyasına merhaba dedi. Yeraltı Edebiyatının bütün zenginleri kaleminde taşıyan genç yazarımız, hayatın temel taşlarını benzetme ve imgesel bir anlatımla yazılarına lanse etmiştir. Yusuf Araf’ın çocuk yaşta başlayan edebiyat aşkı, gün geçtikçe artmaya başlamıştır.

 

Beş duyu organını edebiyata yönelterek, kültür ve sanata atılan adımları takip etmeye başlamıştır. 2016'nin son aylarında Küçük İskender ile paylaştığı sahnede dinleyicilerine edebiyat zevki yaşatarak, tam not alan genç yazarımız, Bir Diyarbakırlı olarak göğsümüzü kabartmıştır.

 

Son dönemde Diyarbakır'ın eski edebiyatını yansıtamadığı malum. Bunun temel sebebi göz önüne gelen kişilerin edebi çalışmalar üretememesi ve üreten kaliteli şair-yazarların arka planda kalmasıdır maalesef. Valiliğin bu konuda daha titiz olması gerekmektedir kurum ve derneklere fon verirken, Yapılan çalışmaların kalitesine mutlak bakılması gerekmektedir. Aksi takdirde kaş yaparken göz çıkması kaçınılmazdır. Son dönem çıkan en kaliteli kitaplardan biri olan 'AÇIK KALP EDEBİYATI' öyküsel olup edebiyatın en güzel benzetmelerini içinde barındırmıştır.

 

Bu kitabı okuyunca gerçek yaşamı nasıl sanata dönüştüğünü rahat kavrıyoruz. Umarım hak ettiği yere kavuşur. Bir Diyarbakırlı olarak bunun gururunu ben de yaşıyorum.

Yazarın Diğer Köşe Yazıları