İslamhan BAYHAN

SAYIN VALİMİZDEN İKİ TALEBİMİZ VAR

SAYIN VALİMİZDEN İKİ TALEBİMİZ VAR

 

Engelli yurttaşların sorun ve sıkıntıları basarı hikayelerini dile getirmeye devam ediyorum.  Hükümetimiz zaman zaman altın harflerle yazılması gereken devrimler gerçekleştirdi.

Malûm pandemi herkesi etkiledi. Devletimizin almış olduğu önlemler çok önemlidir. 

Pandemi başlamadan önce bazı kırsal mahallelerimize toplu taşıma hizmeti veriliyordu. Bu önemli hizmet kırsal kesinde okuyan, özelikle engelli yurttaşları oldukça memnun etmişti. Ancak pandemi başlayınca şehirden uzak kalmışlardı. 

Ergani ilçemize bağlı kırsal mahallelerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma hizmeti verdi. Sayın Cumhurbaşkanımız kısmi normalleşme hamlesini başlattı. Okullar da açıldı. Fakat Ergani Salihli mahallenize SE1 koduyla otobüs henüz hizmete girmediği bana ileten engelli yurttaşlar, sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler. 

Sayın Valimiz Büyükşehir Belediye Başkan Vekilinde SE1 koduyla otobüsü tekrar hizmete geçirmelerini talep ediyorlar. Sayın Valimiz inanıyorum ki bu talepleri olumlu yanıt verecektir.

Diğer bir talep Çınar ilçemize bağlı Aktepe kırsal makalesinde yaşayan engelli yurttaşlarımız, köylerine ulaşım yolunda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.  Söz konusu köy Şeyh Abdurrahman türbesinin de olduğu yere yol olmadığını ve yollarının yapılmasını istiyorlar. Engelli yurttaşlarımızın sorunlarına çözüme kavurması halinde bende onlar kadar mutlu olacağım.