Siraceddin ÖZTOPRAK

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZDAN İKİ ÖNEMLİ TALEBİMİZ VAR

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZDAN İKİ ÖNEMLİ TALEBİMİZ VAR

 

Şehrimizi ziyarete gelecek Sayın  Cumhurbaşkanımız'dan, Diyarbakır'ın Peygamberler ve Sahabeler şehri olduğunu tescil edecek, hem bu şehirde ikamet edenlere hem bu şehri ziyaret edenlere, "Bu kentin Peygamberler ve Sahabeler Şehri olduğu şuurunu verecek olan" iki önemli talebimiz var;

1) Diyarbekir'de medfûn Peygamberlere ve 500'den fazlasının medfûn bulunduğu Diyarbekir'in  fatihleri Ashab-ı Kiram'a yakışır GÜZELLİKTE ve ihtişamda "639 FETİH PANORAMASI" nın inşasına hemen başlaması talimatını vermeleri.

2) Tıpkı Azîz İstanbulumuz gibi, hem Azîz hem Mübarek ve hem de Mukaddes olan ve İslamı doğrudan Ashab-ı Kirâm'dan öğrenen, yani; Ashabın öğrencisi, Anadolu'nun İslâm Öğretmeni olan Tabiîn Şehri Diyarbekir'in Fethi'nin de HER YIL Cumhurbaşkanımızın HİMAYELERİNDE KUTLANACAĞI MÜJDELERİNİ vermeleri.

Bilindiği üzere; Diyarbekir'in Fethi, Alpaslan'ın Anadolu'ya gelişinden 432 yıl, İstanbul'un İslâm ile şereflenmesinden 814 yıl öncedir. Müslümanlık kıdemi bunca yıl önce olan bu MÜBAREK ŞEHRİMİZ, bu iki talebimizi çoktan hakkettiği, son derece açıktır.

Bu Mübarek şehre hizmet edenlerin, bu ŞEHRİN SAKİNLERİ VE İLK TAPU MALİKLERİ OLAN PEYGAMBER-İ İZÂM'IN ve ASHAB-I KİRÂM'IN ŞEFAATINA nâil olacağına da inanıyoruz.

Hayırlara vesile olacak bu iki hususun yapılması, Sayın Cumhurbaşkanımızın zatıâlilerine yakışır taleplerdir.

Bütün Diyarbakırlı lar adına Sayın Cumhurbaşkanımız'dan saygılarımızla arz ederiz.

Yazarın Diğer Köşe Yazıları