• İSLAM DÜNYASINDA ÖZLENEN HUZUR VE BARIŞIN YOLU EHLİ BEYTTEN GEÇER!!

  İSLAM DÜNYASINDA ÖZLENEN HUZUR VE BARIŞIN YOLU EHLİ BEYTTEN GEÇER!!
  Seyyid Hüseyin ZERRAKİ

  İSLAM DÜNYASINDA ÖZLENEN HUZUR VE BARIŞIN YOLU EHLİ BEYTTEN GEÇER!!

   

  İslam dünyasında özlenen huzur ve barışın yolu âli âbâdan geçer; Peygamber efendimizin ümmetine emanet ettiği ehli beytine dosdoğru sahip çıkılırsa bu problemleri de aşmış olacağız.

  İslam coğrafyasında yaşanan olaylar ve katliamların tablosuna, bakıldığında,Afganistan,Pakistan,Irak,Suriye,Libya,Somali,Sudan,Fas,Tunus,Yemen,Mısır hepsi kan revan içersinde.

  Bu durumda olan daha birçok islam ülkeleride vardır.Manası sevgi ve barış olan kardeşliği hakkı,adaleti ve merhameti öğütleyen islam dinini ve onun yolu ve esaslarını gösteren yüce rehber kur’an-ı kerim’i yanlış yorumlayan yada cehaletlerinden dolayı yanlış istikametlere götürenler ve gaflet içersinde olanlar yüzünden islam dünyası asırlardır huzur,barış ve esenliğe muhtaç hale gelmiştir.

  “Peki ne yapmak lazımdır? Yüce allah’ın anayasası olan Kur-an-ı kerim-i ve islam peygamberi olan Hz.Muhammed Mustafa’nın s.a.v.’min ehl-i beyti ile ilgili söylemiş olduğu sahih hadislerini dosdoğru yorumlamak ve bu aileye sahip çıkmak lazımdır. Rasulullah vefat etikten sonra ümmetine emanet ettiği gözide torunlarına ve kıyamete kadar devam eden zürriyetlerine sahip çıkılmadı,katlettiler yerlerinden ve yuvalarından sürüldüler.Halende islam ülkelerinin çoğunda bu kutlu soya saygı ve hürmet yoktur. Tanımıyorlar ve tanımakta istemiyorlar. Müslümanlara soruyorum ? Ehl-i beyt’in ana vatanı Mekke ve Medine de kaç aile Seyyid ve şerif yaşadığını biliyor musunuz ! Maalesef çok komik bir rakam 20 aile yaşıyor,çünkü Emeviler ve daha sonrası vahhabi rejimi onları oradan kovmuşlardır..

  Peygamber efendimizin torunları resmi belgelere göre çoğunluğu Türkiye’de yaşıyorlar.

  4/1 Doğu ve güneydoğuda,geri kalanda batı bölgelerimizde yaşıyorlar; İç Anadolu bölgesinde,Karadeniz bölgesinde,Marmara bölgesinde, Ege bölgesinde,Akdeniz bölgesinde ve balkanlarda yaşıyorlar…

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen