• KOVİD 19

  KOVİD 19
  ŞEVKET KOYUNCU

  KOVİD 19

   

  11 Ayın sultanı, Ramazan Şerifinizi tebrik ederken Cenabı Allah'ın dünyaya bir musibeti olarak görüp tefekkür edip, şeytanların bağlandığı bu ayda tövbe edelim.

  Bu hastalığın insanlara ve dünyaya maddi ve manevi ne kadar zarar verdiğini hepimizin malumudur.

  Gözle görülmeyen bu hastalığın Cenabı Allahın kudretidir ve büyüklüğüdür. ALLAH CC kendi şafii ismiyle bu musibeti ve hastalığı yok edebilecek kudrete sahiptir. Bakar mısınız insanlara edep, terbiye, hayâ yok. Fuhuş almış başını gidiyor. Bahis, kumar, uyuşturucu, hırsızlık bütün bu kötü alışkanlıklar ve maddeler yayıldıkça ve çoğaldıkça özen gösterildikçe CENABI ALLAH’ta bu musibeti başımıza saldı.

  İbret almamız gerekirken Sıla-i Rahim kalmadı. Merhamet vicdan kalmadı. Akrabalık, komşuluk, kardeşlik yok. İnanç azaldıkça KURAN’dan uzaklaştıkça paylaşımcı olmadıkça zalim oldukça. Manevi tarafını ve düşünmediğimizden dolayı CENABI ALLAH CC bu hastalığı insanlara musibet olarak verdi.

  Belki insanların uyanışına vesile olur. Ve ibret alınır diye düşünüyoruz.

  Ya siz; dünyaya zalimler dolmuş, zulümler çoğalmış korona hastalığının maddi ve manevi benim ben diyen süper dünya ülkelerine verdiği zararı bir düşünün. Hangi süper devlet bu hastalığa çare bulabildi?

  CENABI ALLAH CC süper gücünün karşısında duran bir süper güç var mı?
  Yok onun için diyoruz ki ?

  Mazlum ve masum insanların ahı ve bedduasıdır. Bunca ölümlere yol açtı ekonomi olarak ülkeleri mahvetti. Çok şükür ülkemiz aldığı önlemlerle dünya ülkelerini sağlık ve ekonomi açısında çok başarılı bir grafik çizerek geride bıraktı.

  Diyarbakır'a sarı, turuncu, kırmızı renkler hiç yakışmıyor.

  Alacağımız tedbirlerle yeniden maviş'e dönelim olmaz mı?

  Çünkü hayat güzel ve yaşamaya değer. Diyarbakır hem ekonomi kaybı hem de çok ölüm vakaları oldu. Gün geçmiyor ki eş, dost, arkadaş ve akraba ölüm haberlerini almayalım.

  Bu mübarek günlerin yüzü hürmetine merhametli, vicdanlı, paylaşımcı olmayı CENABI ALLAH CC bize nasip etsin.

  İnşallah eski, mutlu ve sağlıklı günlerin geri gelmesi dileğiyle RABBİME EMANET OLUNUZ.

  Görüşmek Dileğiyle

  NOT: Mavi renge dönmek adına kendimiz ve sevdiklerimiz için maske, mesafe, hijyen kurallarına lütfen uyalım uymayanları uyaralım.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen