• BİR DİYARBAKIR SEVDALISI AZİZ ÖZKILIÇ

  BİR DİYARBAKIR SEVDALISI AZİZ ÖZKILIÇ
  ŞEVKET KOYUNCU

  BİR DİYARBAKIR SEVDALISI AZİZ ÖZKILIÇ

   

  Diyarbakır’da sivil toplum örgütü başkanı ve aynı zamanda iş insanı olmak hakikaten çok zordur.

  Neden diyeceksiniz biliyorum açıklayayım;

  Din, ırk, ideoloji ve başarılı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen ve onunla ilgili doğruları söyleyenleri anında ipe götürüyorlar. Fikir yobazlığı, ideolojik, kirlenmiş, dışarıda oynanan oyunların tezahürü olan algı operasyonu maalesef kentimizde iyice varsıllaşmıştır.

  İkinci defa başarılı bir yönetim kurulu başkanı olmasının mükafatı ve karşılığı olarak DOGÜNSİFED'e yeniden seçilen Aziz Özkılıç'ı tebrik etmemek elde değildir.

  Öyle Diyarbakır’da birçok alanda üst seviye gözüken birçok kişinin (İş insanı, stk temsilcisi) kentte yatırımı dahi olmadığını biliyoruz. Özkılıç’ın bi dünya yatırımının neredeyse tamamı Diyarbakır’da. Dünyadaki tüm şirketlerinin merkezi yine Diyarbakır’da. 

  Yine; başarılı hükümetin başarılarını savunmaktan ve misyonunu en iyi şekilde yerine getirmekten kaçınmaz. Varsa bir olumsuzluk cesur ve mertçe bunu da çıkar dile getirir. Günümüz gençlerinin en sevdiği kişiliklerden biri Aziz Bey, zira gençler hem güçlü hem de hakkı hak edene veren kişilikleri kendine rol model yapıyor.

  Bir de bu pandemideki hareketi takdire şayandı. Herkes sus pus olup köşesine çekilirken, haliyle pandemi döneminde bile iş ve kâr durumu eksiye geçmesine rağmen, hiçbir personelini mağdur etmemek adına işten çıkarmadı Sayın Özkılıç ve bunu da çıkıp kamuoyu önünde deklere etti. Hatta çalışanlarına ulusal kriterde verilen zammın üzerinde bir zam yaparak desteklediğini de yaptığım araştırmalarda öğrendim.

  Sonuç: Çalışanlarıyla büyük bir aileye haline dönüşmüş, aidiyet duygusu tavan yapıyor, Aziz Beyin ismi güven veriyor.

  Nerede bu zamanda böyle iş insanı helal olsun!

  Sayın Özkılıç'ı tebrik ediyor ve kentimiz iş ve istihdam dünyasına katkısını görür gibi oluyorum. Bu vesileyle diyoruz ki?

  Peygamberler, Sahabeler ve kültür şehri kentimizde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve CESUR YÜREK Sayın İçişleri bakanımız Süleyman Soylu'nun şahsında tüm güvenlik güçlerimizin sayesinde çok şükür Diyar-ı huzur'a kavuşmuşken yatırımların ve istihdamın çoğalması adına Sayın Aziz Özkılıç gibi başarılı ve cesur iş insanlarının kentimizde çoğalması dileğiyle

  İYİKİ VARSIN SAYIN BAŞKANIM.

  RABBİME EMANET OLUNUZ.

  Görüşmek Dileğiyle

   

  NOT: Mavi renge dönmek adına kendimiz ve sevdiklerimiz için maske, mesafe, hijyen kurallarına lütfen uyalım uymayanları uyaralım.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen