• BİR DİYARBAKIR SEVDALISI ABDURRAHMAN KURT

  BİR DİYARBAKIR SEVDALISI ABDURRAHMAN KURT
  ŞEVKET KOYUNCU

  BİR DİYARBAKIR SEVDALISI ABDURRAHMAN KURT

   

  AKP İl Başkanlığı 23. Dönem Milletvekilliği, Gönül Köprüsü Derneği Kurucu Başkanlığı. 2012 -2015 tarihleri arasında yaşanan çözüm süreci döneminde Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Üyesi Milletvekili iken (PAB) Parlementolararası Birlik Türk grubu üyeliği Diyarbakır'da birçok dernek ve STK’larda kurucu üye ve başkanlığını yapmış Milletvekili iken Diyarbakır'a yapılan birçok yatırım ve projede imzası olan mütevazi alçakgönüllü, insanlarla empati kurabilen, doyumsuz sohbeti ile gönüllere girebilmeyi gönülleri ısıtan, yumuşak, nazik, kibarlığıyla, ikna gücüyle insanları kendine hayran bırakan üslubuyla Diyarbakır için bir değerdir Abdurrahman Kurt.

  Konuk olduğu bir TV kanalında (ARAFTA) adlı programda seyrederken sorulan sorulara içten, samimi verdiği cevaplarla ve konulara hakimdi.

  Keyifle seyrettiğim programın sonunda bu yazıyı kaleme almama hasıl oldu. Böylesi değerlerin bu Kadim Şehir Diyarbakır'da çıkması da ayrıca bir gurur kaynağıdır. TV’deki konuşması bazı muhalif kesimlere ve dış mihrakların içteki sevicilerine cesur ve dik duruşuyla verdiği mesaj ve konuşması takdire şayandır.

  Şöyle Diyordu Sayın Kurt;

  Çözüm süreci AK PARTİ açısında bir şereftir. Ve Türkiye Kürtlerinin ayrılma gibi bir derdi olmadığını herkes biliyor.

  Sözümüz çok değerliydi.

  Sayın Cumhurbaşkanımızın Diyarbakır'a verdiği öneminden dolayı AK PARTİ (MKYK)üyeliğine atanmanızda Diyarbakır için bir gurur kaynağı oldu. Bilginizle, tecrübenizle, siyasi ahlakınızla ve beyefendiliğinizle Ankara'da, Diyarbakır'ın GÖZÜ, KULAĞI VE SESİ olacağınızı ülkemiz bölgemiz ve Diyarbakır için hayırlı işlere, yatırımlara, projelere katkı sunacağınızdan yürekten inanıyoruz.

  Sizin gibi değerler kolay kolay yetişmiyor. Onun için değerlerimize sahip çıkma babında şahsınızda değerli insanları köşenize taşımaya devam edeceğiz.

  (MKYK) daki görevinizde yolunuz ve bahtınız açık olsun. İyi ki varsınız sayın vekilim.

  Sayın Cumhurbaşkanımızdan ricamız Diyarbakır'ı çok çok önemsediğini bilmekle beraber kabine'de Diyarbakırlı bir bakan olmayışı bizleri çok çok üzüyor.

  Görüşmek Dileğiyle

  NOT: Mavi renge dönmek adına kendimiz ve sevdiklerimiz için maske, mesafe, hijyen kurallarına lütfen uyalım uymayanları uyaralım.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen