• TUNUS'TA NELER OLUYOR ?

  TUNUS'TA NELER OLUYOR ?
  Hasan YOSUNKAYA

  TUNUS'TA NELER OLUYOR ?

   

    Zerre imanı olan, Tunus'taki darbe girişimine bütün gücü ile karşı çıkması gerekir. Dün Arap baharını başlatılan noktada bu gün müslümansızlaştırma hareketini başlatıyorlar.

  Yani Arap Sonbaharı.

  Tunus'ta, Cumhurbaşkanı, başbakanı görevde alarak parlementoyu askıya alması. Mısır'daki Muhammed Mursi’ye yapılanın başka bir versiyonudur.

       İslam düşmanları yıllardır İran'a uyguladıkları ambargolarla İran'ın müslüman halkının önünü kesmeye çalışıyorlar. Sudan halkının kendi iradesi ile kurduğu İslami sisteme itiraz ederek, önce Sudan'ı ikiye böldüler. Sonra ambargolarla Sudan halkını açlığa mahkum ettiler. Halkın iradesine ambargo koydular.

  Libya'yı üçe bölüp sömürmek için yaptıkları çalışmalar, Türkiye'nin müdahalesi ile şimdilik durmuş görünüyor. Tunus'ta başarılı olurlarsa sıra Türkiye gelir.

  Türkiye'de önce, iktidar değişlikliği yaparak kendi emirlerinde olanları iktidara taşıyacaklar, sonra Türk-Kürt diye ülkeyi ikiye bölme projesini devreye sokacaklar.

      Emperyalistlerin bu oyununu ancak müminler bozar. Onun için tüm iman ehline uyanık olmalarını, Tunus'tan bize ne dememelerini, elinizden hiç bir şey gelmiyorsa Sosyal medyada Tunus'taki darbecilere karşı çıkın. Meydanlara çıkarak kitlesel eylemler yapın. Hiç bir şey yapamıyorsanız Tunus halkına dua edelim.

     Türkiye'deki tüm tarikatlar,

  cemaatler, vakıflar, bugün meydana çıkıp sesini yükseltmeseniz yarın sesinizin çıkmasına izin vermezler.

   Allah cc Tunus halkı ile beraber olsun.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen