• RAMAZAN'I DEĞERLENDİRELİM

  RAMAZAN'I DEĞERLENDİRELİM
  Hasan YOSUNKAYA

        Kabe-i muazamayı böyle bir avuç misafire mahkum eden biz Müslümanların yapmamız gerekenleri terk, yapmamamız gerekenleri yapmamızdan kaynaklandığını düşünüyorum.

       “Yüceliğime yemin olsun ki, senden önce birtakım toplumlara peygamberler gönderdik; dinlemediler de, onları yokluk ve hastalıklarla sıktık. Gerek ki yalvarsınlar” (En'am-42)

      Yeryüzü kan revan içinde, huzur yok, açlıktan ölen insan sayısını bilen yok, diğer tarafta tıka basa yiyip şişenler, gidip spor salonlarında veya Doktorlarda para ile kilo vermeye çalışıyorlar.

  Zayıflamak için verilen paraları Afrikalı açlara gönderirsek binlerce insanı açlıktan ölmeye mani oluruz. Afrika'nın en ücra köşesinde bir kişi açlıktan ölürse, tüm insanlar sorumludur. Açlıkta veya savaştan kaçan göçmenler denizde tekneleri batıp boğulduklarında, dünya seyir ediyor.

      Coronavirüs tüm dünyayı esir almışsa bu bizim başımıza gelen bir beladır. Toptan tövbe edip doğru yola girmezsek, daha büyük bela ve hastalıklara hazır olalım.

     Ramazan iyi bir fırsat aklımızı başımıza alalım. Tevbe edelim, Allah cc'ya yalvaralım ki Allah cc bu belaları üzerimizden kaldırsın.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen