• KILIÇDAROĞLU AÇIK VERDİ

  KILIÇDAROĞLU AÇIK VERDİ
  Hasan YOSUNKAYA

  KILIÇDAROĞLU AÇIK VERDİ

   

         Kılıçdaroğlu'nun Mersin mitinginde yaptığı konuşmada:

  "Türkiye'yi kurtaracağız. Dostlarımızla birlikte kurtaracağız." Diyor.

  Kılıçdaroğlu’nun dostlarım dedikleri içinde acaba ABD Başkanı Biden de var mı ?

      Türkiye'de gündem olduğu konulardan biri, geçtiğimiz yıl aralık ayında ABD başkanı Biden: "Erdoğan'ı darbeyle değil, seçimle değiştireceğiz" ifadesi oldu. Biden bu noktada "Erdoğan'ı devirmek için muhalefeti desteklemek gerektiğini" söyledi

      Biden ile Kılıçdaroğlu aynı hedefi ve aynı yolu göstermeleri tesadüf mü ? Bu hamur daha çok su götürür.

       CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul hakkında büyükelçiliklere kendi dillerinde bir çağrı mektubu yazmış ve yatırımcıların bu projeyi desteklememesi konusunda çağrıda bulunmuştu. Söz konusu çağrı yiyilir yutulur cinsten değil,hele demokrasilerde iktidar adayı olan ana muhalefet'in lideri yabancı büyük elçileri kendi devletinin içişlerine karıştırırsa o nasıl halktan oy ister.

        Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısını duyan  ona nasıl gönül huzuru ile oy verir ve onu iktidara getirir.Hiç bir millet yabancılardan kendi ülkesinde yapılan ve yapılacak olan yatırımları engellemek için yardım istemez.Böyle bir şey  muz cumhuriyetlerinin muhalefet partilerinde bile duyulmamıştır."Türkiye'yi biz kurduk." İddiasında olan bir siyasi partinin genel başkanı nasıl böyle bir hataya düşer.

   Kılıçdaroğlu,erken seçim çağrıları yapmak üzere meydanlara ineceğini söylerken,Türkiye siyasi geleneğinde olmayan,ülkenin ana muhalefet partisinin devlet kurumlarını denetlemek veye teftiş etmek ;Kılıçdaroğlu bu geleneği icad etti. Önce merkez bankasına gitti, sonra da TUİK’e gitmeyi...ileride yapacağı denetimlerde  de muhtemelen Diyanet İşleri Başkanlığı vardır.Kılıçdaroğlu’nun denetlemeye gidecek,

  devlet kurumlarının yöneticileri  kurumu teftiş ve denetime hazırlasınlar.Yoksa demedi demesinler..!!!

      Anlaşılan Kılıçdaroğlu bu açıkları bilerek veriyor.İktidara gelmemek veya iktidardan kaçmak veya Onu, CHP'nin başından uzaklaştırmak için danışmanları ona kasten böyle söyletiyorlar.

    İşin içinde bir iş vardır.Bu gidişat ülkemiz açısında hayıra alamet  değil.

      İktidarın karşısında, ciddi ve tutarlı bir alternatif,iktidar adayı bir  ana muhalefet partisi yoksa iktidardaki siyasi partide de rehavet başlar.

      Erdoğan hem iktidar ,hem de muhalefet görevi yapma zorunda kalıyor.Böyle bir uygulamada sağlıklı demokrasi olmaz.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen