• KENDİ ÜLKESİNİ SEVMİYENLERİN İMANI TEHLİKEDEDİR

  KENDİ ÜLKESİNİ SEVMİYENLERİN İMANI TEHLİKEDEDİR
  Hasan YOSUNKAYA

  KENDİ ÜLKESİNİ SEVMİYENLERİN İMANI TEHLİKEDEDİR

   

    Katar'da yapılan spor müsabakalarında ABD futbol takımı,İran futbol takımını yenince, İran halkından üzüntü beklenirken, sokaklarda , ABD futbol  takımı lehine kutlamaları görünce üzüldüm.Tahran sokaklarını dolduran binlerce İranlı ABD lehine tezahürat yapması kanıma dokundu.

     İran İslam devrimi gerçekleşirken tüm dünyanın şuurlu müslümanları şükür namazı kılmışlardı. İslam devrimi gerçekleştikten sonra, İngiliz asıllı ABD de yaşayan ve müslüman olan, fizik profesörü Hamit Algar, İran'a yaptığı inceleme gezisinden  ABD'ye dönerken, İstanbul Yeşilköy hava limanında gazetecilerle yaptığı görüşmede şunları söylemişti:

  "Biz artık yer yüzünde İslama dayalı bir sistem kurulmaz diye düşünüyorduk.Ben İran İslam Devrimini inceledim.Gezdim gördüm İran Devrimi gerçek bir İslam devrimidir.Kurulan sistem İslami bir sistemdir."Demişti.

    İmam Humeyni'ye sordular.

  "Sayın İmam, İran İslam Devrimi ne zaman oturur?"

  İmamın verdiği cevap:

  "20 yıl sonra"Demişti

     Öyle anlaşılıyor ki İmam Humeyninin ölümünden sonra,yönetime gelen İran'lı yöneticiler, İran İslam Devrimini İran Şii devrimine dönüştürdüler ki bu gün İran'da devrim üzerinde 40 yıldan fazla bir süre geçtiği halde hala İran'da İslam Devrimi oturmamış olacak ki, İran halkı sokaklarda Büyük şeytan ABD'nin lehinde gösteriler yapıyor. İranlıların bu davranışı,Türkiyeli bir müslüman olarak beni incitiyor.

     ABD lehine tezahürat ve gösteri yapan İranlıların vatan severliğinden şüphe duyarım.

     Rabbim tüm dünya müslümanlarına şuur versin.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen