• DARBE Mİ ? BİZİM ÇOCUKLAR BAŞARDI (!!!)

  DARBE Mİ ? BİZİM ÇOCUKLAR BAŞARDI (!!!)
  Hasan YOSUNKAYA

  DARBE Mİ ?

  BİZİM ÇOCUKLAR BAŞARDI (!!!)

   

    Bizde askeri darbeler yapılırken, ABD'den taktir sesi yükselmişti…

   12 Eylül darbesini'1970’li yıllarda Türkiye Şefi olan Paul Henze,ABD Başkanı Jimmy Carter’a “bizim çocuklar başardı” diye haber vermişti. 38 yıl geçtikten sonra, “bizim çocuklar başardı”nın belgeleri şimdi yayınlanıyor.

      27 Mayıs 1960 darbesi ile  15 Temmuz 1916 darbe teşebüsü  de aynı merkezde pılanladığı ortaya çıkmıştır.Bu darbeleri görünürde bizim askerlerimiz yaptı, ama işin gerçeği ,ABD pılanını yapmış, ordumuzun içinde,bizim askerin kıyafetini giymiş,isimleri bizim insanımızın isminin aynısı olan yabacı ruhlu kimseler darbe yaptıkları belgeleri ile ortaya çıktığı halde hala farkına varamayan içimizdeki gafiller onları alkışlıyorlar.

     Dün  millete karşı yapılan bu darbelerin içerdeki destekçisi hep CHP olmuştur.Bu CHP şimdi küskün ve kıskanç parti  liderlerini  

  Yuvarlak masanın çevresine toplayarak, 1950'den beri halkın kendilerine vermediği iktidarı,

  bu kıskanç ve küskünlerle birlikte olunca belki kandırır oylarını alırım diye düşünüyor.

    CHP'nin eski genel başkanı İnönü'nün ,18 Nisan 1960'ta, Meclis'te Menderes'e hitaben yaptığı konuşmada:" Biz demokratik rejim dedik. Demokratik rejim kurulmuştur. Şu demokratik rejimi, istikametinden ayrılıp, baskı rejimi haline getirmek tehlikeli bir şeydir. Bu yolda devam edersiniz; ben de sizi kurtaramam.

     Şartlar tamam olduğu zaman, milletler için ihtilal meşru bir haktır." Demişti.

      15 Temmuz 2016 da FETÖ darbe kalkışması sırasında da chp genel başkanı K.Kılıçdaroğlu Atatürk Hava alanına indiğinde her tarafı tutan askerler arasında yol alarak  ,  Bakırköy Belediye Başkanının evine giderek orada televizyon karşısında darbeyi izlemeye başladı.Halk meydanlara inerek tankların üstüne çıkınca, darbeciler başarılı olmadığı anlaşılınca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darbe girişimine karşı hep beraber direndiklerini söylemişti.

    Şimdi bu darbe sevicisi CHP

  Çevresine aldığı küskün ve kıskanç liderlerle birlikte ,

  Merhum Erbakan ve milletin hayali olan Ayasofya'yı İbadet'e açma eylemi gerçekleşmişken masanın çevresinde oturanlar

  AYASOFYA,YI"Tekrar camii olmaktan çıkarıp müze yapacağız." söylemeleri bu müslüman milletin kabul etmesi mümkün değildir.

     CHP bu darbe seviciliği  ve halkın değerlerine  saygısız tavrılar içinde olduğu  sürece iktidar olamaz.

    Merhum  Menderes'in partisinin  devamı olduğunu söyliyen lider , Menderes'e "Seni ben bile kurtaramam." diyenin partisinin yanında yer alması akıl ve izanla izah etmek mümkün değildir.AK Partide başbakanlık ve bakanlık yapanlar neden “biz sürekli bu görevde değiliz ,Erdoğan bizi görevde aldı.Biz de yeni bir parti kurarak, CHP ile birlikte onu al aşağı ederiz” diyorlar.Bir başka partinin lideri, biz Erdoğan'la aynı siyasi kökenden geliyoruz Erdoğan İktidar oldu , niye biz olamıyoruz. Demeye getiren bu  kıskanç kişi iktidarı devirmek için CHP ile birlikte olmaktan başka çare yoktur dercesine  CHP ile yol yürüyerek chp'ye  fazladan milletvekili kazandırıyor.

     Bütün bu savrulmalar,yapılan "DARBELER"in sonucudur.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen