• ANANIN KUCAĞINA DÖN

  ANANIN KUCAĞINA DÖN
  Hasan YOSUNKAYA

  ANANIN KUCAĞINA DÖN

   

     Sayın Cumhurbaşkanı, dağdaki gençlere güven verici bir çağrıda bulundu. Büyük devlet olmanın gereği olarak; kandırılarak dağa götürülen gençlerimize dağı bırakıp gelin yuvanıza, ananızın kucağına dönün, siz mağdur olmayacaksınız. Devlet size zarar vermediği gibi size sahip çıkar.

  Kandırılarak dağa götürülen tüm gençlerimiz dağı bırakıp evine dönmenin zamanıdır. Ramazan Bayramına kadar dağdaki tüm geçlerimiz evlerine dönsünler.

  Hazırlanmakta olan yeni anayasanın içeriği, Yavuz Sultan Selim ve İdris-i Bitlisi'nin anayasası, Sultan Alparslan ile Mervani Hükümdarı Mumehhüdüddevle Said'in ve 2.Abdulhamit ile İbrahim Paşa-i Milli'nin uydukları ANAYASA gibi bir yeni ANAYASA. Hazırlayarak nice bin yıllar Kürt'lerle Türk'ler birlikte huzur içinde yaşasınlar. Bu bayram günlerinde ana -evlad kucaklaşmalarına şahit olmak istiyoruz.

    Bu bayram günleri ana ve evlatların kucaklaşma günüdür. Bayramlar hep kucaklaşma günü olmuştur. Bu bayram da kucaklaşma bayramı olsun.

     Türkiye Büyük Millet Meclisindeki tüm Kürt milletvekilleri ve bölgedeki,

  Şeyh, ağa ve kanaat önderleri elinizi taşın altına koyun. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eli taşın altındadır. Siz de elinizi taşın altına koyun. Bu fırsatı kaçırmayalım.

     Birileri barış sürecini bozdu. Bu eve dön fırsatını kaçırmayalım.

  Kaçırırsak, Anaların gözyaşları hiç dinmeyecek; yarın Allah cc'nın huzurunda bunun hesabını vermeyiz. Bu fırsat kaçırılmaz.

  Analar aylardır Diyarbakır HDP 'nin önünde bu gün için nöbet tutuyorlardı.

      Haydi, aklı başında barış ve kardeşlik isteyen Kürt ve Türk kardeşlerime diyorum ki: Kimimiz resmen barış elçiliği görevi üstlensin, kimi dua etsin. Bu çağrı havada kalmasın. Yeter bu ümmetin anaları, babaları ve evlatları kucaklaşmak istiyorlar.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen