Hasan YOSUNKAYA

14 MAYIS 2023 BİZE NE DEDİ ?

 

14 MAYIS 2023 BİZE NE DEDİ ?

 

    14 Mayıs seçim sonuçları sadece Türkiye'yi ilgilendirmiyor.

Tüm dünyanın ilgilendiğini  görüyoruz. Batı dünyası ve İsrail  seçim gününe kadar Ak parti ve Erdoğan aleyhinde yazdılar , çizdiler.Seçim bitti. Halkın tercihini görünce süt dökmüş kedi gibi önlerine bakmaya başladılar.

Bir kısmı da geri çark etmeye başladı.

   İslam ve mazlum dünyanın da seçim sonuçlarından memnun olduğunu görüyoruz.

     Seçim süresince yerli bazı menfaat ve çıkar çevreleri de soğan ve patatezleri satın alıp  derelere dökerek, halkı semt pazarları ve marketler üzerinden yönlendirmeye çalıştılar.

      Kılıçdaroğlu'nun eline soğan vererek sahaya sürdüler.

   Bazı siyasi parti yöneticilerinin dünya görüşleri % 100 chp ve  Kılıçdaroğlu'na zıt olduğu halde Erdoğan'a kıskançlıklarından dolayı Kılıçdaroğlu'nun yanında yer alarak cumhur ittifakını ve Ak Partiyi devirmek için siyaset yaptılar.Bütün bu olup-bitenlere rağmen halk aklı selimle haraket ederek cumhur ittifakının yanında, yani tercihini istikrardan yana yaptı.Böylece seçim sonuçları cumhur ittifakının önde  tamamlaması ile bitti.

    Cumhur ittifakı parlamento da büyük bir farkla  önde olması halkın verdiği mesaj  açıktır. Halk 6+1=7 benzemezlerin bir araya gelmesinde bu millete hayır gelmeyeceğini anladı ona göre karar verdi.

   14 Mayıs seçimi Müslüman ve mazlum dünyaya umut,Hıristiyan ve emperyal dünyaya  umutsuzluk verdi.

   28 Mayıs'ta yapılacak 2.tur seçimde, Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki fark, Erdoğan lehine çok daha büyük bir şekilde neticeleneceği bekleniyor.

  Erdoğan'ın bu başarısı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2.yüz yılı İslam  ve mazlum dünyaya umut olmasındadır. "Kiminin parası kiminin duası" sözündeki dua ifadesi teceli etmiştir. Oy sahipleri Erdoğan ve Cumhur ittifakına oy verirken, oyu olmıyanlar da duaları ile destek oldular.Duanın gücüne inanmıyanlar bu başarıyı anlamazlar.

(Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.”(Furkan-77)

   İslam dünyasının somut duası

Merkezi Katarda bulunan Dünya İslam Alimleri Birliği genel sekreteri Prof.Ali Muhiddin Karadaği'nin Cumhur ittifakında olan HÜDAPAR'dan meclise seçilen millet vekilleri için söyledikleri şu cümleler:"....Bu kardeşleri can u gönülden tebrik ediyor, çok sevindiğimizi belirtiyor, çokça dua ediyoruz.Bu kardeşlerimiz için Cenâb-ı Mevlâ'dan daha nice muvaffakiyetler diler, isabet ve istikametler niyaz ederiz.

   Cenâb-ı Allah, çalışmalarını bereketli kılsın.İslam'a, Müslümanlara, Ümmet'e ve de halkımıza faydalı hizmetlerde muvaffak eylesin." (İLKHA)

    Cumhur ittifakına yapılan oy ve dua desteği dikkat çekmiştir.

       Dünyanın değişik ülkelerinde  müminlerin yaptıkları dualar arşa çıkmıştır.

      Bu başarı,yeniden büyük Türkiye ,yeniden dünya malzumlarının birlik ve adalet içinde yaşama umutlarını yeşertmiştir.