• 14 MAYIS 2023

  14 MAYIS 2023
  Hasan YOSUNKAYA

  14 MAYIS 2023

     Bütün ülkelerin,milletlerin hayatlarında bir dönüm noktası vardır.Bu nokta kaçınılmazdır.14 Mayıs 1950,  milletimiz,kendisine giydirilen deli gömleğini çıkarıp atmanın  dönüm noktasıdır.Ama kapıda , çatıda duran muhafızlar

   millete silahı doğrultmaya devam ettiler.Dediler ki:"Size İzin verdiğimiz kadar özgürsünüz."

  Millet yırtılan deli gömleğini  bir daha giymemek için gece gündüz çalıştı ,bir başbakan,iki bakanı kurban verdi, yine yolundan dönmedi.Partileri kapandı.Millet yeni parti kurdu.Deli gömleğin terzileri yani deli gömleğin sahihipleri ve kapıdaki bekçileri kurulan  partilerin bazen başına,bazen de içine kendi adamlarını yerleştirdiler.Bunu gören bu milletin has evlatları örgütlenerek yep yeni  bir parti kurdular.Adına "MİLLİ NİZAM" koydular düzen ve nizamı bozulan millete tekrar yeni bir nizam vermek için yola çıktılar.

     Bu  Millet-i İbrahim'in nefes alıp, kendi değerlerine dönmeye tahhammülleri olmıyanlar, bir yıl içinde bu partiyi kapattılar.Onlar kapattı, millet yeni bir parti açtı.Bu döngü  devam etti.Dört parti kapanınca,beşinci partinin kuruluşunda parti kurucuları akıllı bir yol izlediler."DÜŞMANIN SİLAHI İLE SİLAHLANDILAR" ikiye ayrıldılar. İki ayrı parti kurdular.

  Millet'in dilinden anlyan ve milletle birlikte yürüyen, Milletin önüne düşerek,milletin desteğini alarak ilk seçimde iktidara geldi. Bu kadro milletten aldığı destekle gece gündüz  millete hizmet etmeye başladılar.Yirmi yılda yollar,köprüler,viyadükler,

  tüneller,hava meydanları ve en önemlisi savunma sanayi alanında yapılan SİHA ve İHALAR...gibi insansız hava araçları dosta güven, düşmana korku verince,dün millet'e deli gömleği giydirenler ,kendi yerli kumaşımızda kendi ölçülerimizde gömlek dikmemize  izin vermiyenler, içimizdeki bazı gafilleri kandırarak karşımıza çıkarmaya devam ediyorlar.

     Millet bu bölüfü çoktan görmüştür.Bu milletin büyümesini,tarihteki yerini almasını,Türkiye Büyük Millet Meclisinin UHDESİNDE   olan HALİFELİĞİ  tekrar ümmetin  hizmetine sokarak ve böylece Türkiye'nin yüzyılında  yapılacak çalaışmalara kimse engel olamıyacaktır.

     Dün birlikte yol yürüdüğümüz bazı kardeşlerimiz:"Oğlum-kızım işe girmedi,bana ihale verilmedi."

  ....gibi sebeplerle başka masalara koşanlara diyorum ki: İyice düşün.Öyle yol yürüyünüz.

     Yeni dönemde, yani 14 Mayıs 2023 tarihinden itibaren alt yapısı tamamlanmış bir ülke olarak bundan sonra ülkede adaleti en üst düzeyde sağlamak,milletin evlatlarını milletin değerleri ile yetiştirmeya başlamak asıl hedef olacaktır.

     Buna mani olmak istiyenler olacaktır .Onlara derim ki: 15 Temmuz'u kimse unutmasın,  tankın karşınına dikilen,altına yatan,üstüne çıkan vatan evladı, ayni cesaret , samimiyet ve gayretle sandığa da sahip çıkacaktır.Kim hakk namına üzerine düşeni yapmazsa yarınki pişmanlık kendisine fayda vermez.

     Şimdiden 14 Mayıs 2023 günü zaferi günü olması için milletçe gayret gösterelim.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen