Fatih SURUÇ

SENİ TUTAN MI VAR?

 Çok önemli bir projen mi var? Yoksa halletmen gereken bir iş mi? Ya da hedeflerin mi var? Belki de birilerinin kalbini kırmışsında ondan özür dileyeceksin? Kim bilir belki de yapacağın çılgın bir projen vardır? Ya da sevdiğin biriyle tanışmak ve onunla vakit geçirmek istiyorsun? Galiba senin bir amacın var değil mi? Tabi ki vardır bir amaç yoksa yaşanmaz bu hayat, çünkü hedefsiz insan denizde boş gezen gemiye benzer.

    ‘’Her şey bir istekle başlar’’ diyorum ve bakıyorum da istekler havada uçuşurken icraatlar söz konusu bile olmuyor nedense! Yani demem o ki seni tutan mı var? Diyorum ve sen beklide sesimi duymuyorsun kim bilir. Ama duymanı isterim, unutma ki beni duyman için sana sesleniyorum peki sen isteklerin için ne yapıyorsun? Sende seslen kendine yani ben kimin diyerek kendini göster.

    Üniversiteye hazırlanan bir öğrencinin bir soruyu çözmesi bile sınavı kazanması için bir adımdır. Unutma ki hedefin ne olduğu değil hedefine ulaşman için ne yaptığın önemlidir. Şimdi düşün bakalım sen ne istiyorsun? Ve istediğin hedef için ne yapmalısın diye hele bir düşün bakalım ne olacak?

    Kararsız mısın? O zaman temiz bir kâğıdı ve bir kalem al. Aldın mı? Şimdi kalemle yukardan aşağıya doğru kâğıdı ikiye ayırır şekilde çiz. Çizdin mi? Kâğıdın sol tarafına yapmak istediklerini ve sağ tarafına da şimdiye kadar istediklerinin için ne yaptığını yaz. Yazdın mı? Ama bak yazarken acele etme sakin kafayla yazmaya çalış. Bide yazarken yanında kimse olmasın çünkü dikkatini dağıtıp seni yanılta bilirler. Son olarak ta kısık sesle duygusal bir fon müziğiyle de yazmanı tavsiye ederim inan çok faydası var.

    Sana şimdiden söyleyeyim bunun gerçekten faydası var. O zaman kendini görecek ve gerçekten bu güzelim dünyada bir şeyler istemen gerektiğini anlayacaksın ve kendini bu hayatın sesiz ligine değil hedefine doğru yürüyen biri olacaksın, emin ol.

   

Görüşmek üzere…

 

 

Yazarın Diğer Köşe Yazıları

01.03.2018 SENİ TUTAN MI VAR?
04.02.2018 MERHABA 3
23.01.2018 MERHABA 2
16.01.2018 MERHABA
12.01.2018 TANIMALISIN
06.01.2018 HE HE-LERİMİZ
20.12.2017 YOLUNU SEÇ
25.11.2017 MUTLU OL YETER
04.11.2017 KOŞUN ŞEKER VAR!
19.10.2017 TANI, GÜVEN VE SEV
12