Eyüphan KAYA

ANGUT KAFALI HERİFE BAK!

ANGUT KAFALI HERİFE BAK!

 

Fırıncılara saygısızlık yapan kimse şimdiye kadar görmedim, çünkü el emeği göz nuru bir meslekleri var. Ekmek alırken verdiğimiz para ile birlikte bir de teşekküririmizi sunuyor, kendilerine dua ediyoruz.

 

Anlaşılan Fırın müşterilerine saugısızlık yapan bu kalitesiz adam Sendika başkanlığına geçince middesine haram lokma geçmiş, ondan dolayı etrafına kimse kalmadığını görünce aşağılık ifadeler kullanarak “Ben buradayım” deme ihtiyacını his ediyor. Fırıncı kardeşlerime sesleniyorum bir an evvel bu zeka yoksunu adamı başkanlıktan atın.

 

“”Ekmek yiyen toplum aptaldır” manasında bir ifade kullanıp kalitasini ortaya koyan bir kevaşedir bu.

Allah aşkına bu tür gebeş herifler nerde yetişiyor, hangi dünyada yaşıyorlar? Edep yahu!

 

Bilin bakayım kimdir bu?

                            

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, geçtiğimiz haftalarda katıldığı canlı yayında "Ekmek aptal toplumların gıda maddesidir. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için böyle 20 senedir başında aynı yöneticiler duruyor" ifadesi ile hem halka hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etmişti.

 

Büyüklerimiz, “Allah’ım bizi ekmeksiz, susuz bırakma” derlerdi. Ekmek öyle bir gıdadır ki, onun  yerini tutan başka bir gıda yoktur. Onun için yemeğinizin menüsü ne olursa olsun yanında ekmek vardır.

 

*Glikoz oranı yüksek olan ekmek moleküler düzeyde aslında bir polialkoldur. Alınan bu gıda Hücrenin Mitokondri organelinde Oksije ile yanarak Karbondioksit, Su ve Adenozin Tiri Fosfat(ATP) enerjisine dönüşür ve o enerji insanı zinde tutar. Hele sorun bu Colivar bu paragraftan bir şey anladı mı?

 

Ekmek gıda nimetlerinin başında gelir, en az çaba ile yetişen buğdaydan üretilen ekmeğin alternetifi gıda çeşitlari arasında bulunamaz.

 

Bu kadar kıymetli bir yiyeceği yiyen insanlara aptal diyen olsa olsa anguttur, kevaşedir, IQ’su düşüktür.

 

Bu herif nasıl adamdır ki müşterilerine hakaret ediyor.Bunu fırıncı vatandaşlarıma şikayet ediyorum.

 

Ne yapalım ülkemizde emsali görülmemiş kalitesiz nice insan tipi var,  bu da yeni bir çeşit galiba.

 

Biz ekmeğimizden, suyumuzdan, havamızdan ve coğrafyamızdan razıyız, Allah’a şükür etmesini bilenlerdeniz.  Varsın kendisi bize hakaret etsin ne demişler “kem söz sahibne döner” demeki kendisi aptaldır.

 

Hele bir düşün, dön ve arkana bak, ecdadının yaşadığı şartları düşün de ona göre konuş erim.

 

Söz ağızdan çıktıktan sonra geri gelmez. Onun için konuşurken dikkatli olmak lazım. Bu nasıl adamdır ki, yediği çanaka işiyor.

 

Daha dikatli olmak lazım diye düşünüyorum.

 

Haksız mıyım?

 

Vesselam.