• Yaz okullarına kayıtlar bugün sona eriyor

  Yaz okullarına kayıtlar bugün sona eriyor
  Yaz okullarına kayıtlar bugün sona eriyor
  02.07.2022 Cumartesi

   

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "881 bin öğrencimizin katılımıyla yaz dönemi kurslarımızı başlatıyoruz. BİLSEM yaz okullarına kayıtlar bugün sona erecek ve 18 Temmuz'da başlatılacak." dedi.
  Bakan Özer, bu yıl ilk kez 4 Temmuz'da uygulamaya geçecek matematik ve İngilizce yaz okulları ile destekleme ve yetiştirme kurslarına (DYK) 900 bine yakın öğrencinin başvuru yaptığını bildirdi.

  Özer, "Türkiye genelinde 16 bin 294 kursta ve 414 bin 731 öğrencimiz ile matematik yaz okullarını, 11 bin 566 kursta ve 327 bin 104 öğrencimiz ile İngilizce yaz okullarını başlatıyoruz. Destekleme ve yetiştirme kurslarımıza 140 bine yakın başvuru geldi." dedi.

  Bu yaz döneminde 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek destekleme ve yetiştirme kurslarının (DYK) ise 31 bin 641 kurs merkezinde olmak üzere 140 bine yakın öğrencinin katılımıyla başlatılacağını belirten Bakan Özer, şu bilgileri paylaştı:

  "Böylece 881 bin öğrencimizin katılımıyla yaz dönemi kurslarımızı başlatıyoruz. BİLSEM yaz okullarına kayıtlar, 2 Temmuz'da sona erecek ve 18 Temmuz'da başlatılacak. BİLSEM yaz okulları için de 55 farklı atölyede yaz okulları için etkinlikler hazırlıyoruz. Yaratıcı yazarlık, akıl oyunları, müzik, düşünme eğitimi, erdem atölyesi, görsel sanatlar, havacılık, uzay, modern fizik robotik gibi alanlarda atölyelerimiz öğrencilerimizi bekleyecek." (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen