• Yağmur Demir Kick Boks Türkiye ikincisi oldu

  Yağmur Demir Kick Boks Türkiye ikincisi oldu
  Yağmur Demir Kick Boks Türkiye ikincisi oldu
  24.01.2023 Salı

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- 22 Ocak’ta  Şanlıurfa’da başlayan Türkiye Kick Boks Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler Turnuvasının ikinci gününde Diyarbakırlı Yağmur Demir 70 kg Light contac büyük bayanlarda Türkiye ikincisi oldu.

  Mustafa Durmuşoğlu anısına yapılan ve Şanlıurfa  11 Nisan Spor Salonu'nda devam etmekte olan Türkiye Kick Boks Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler Turnuvasına Türkiye genelinde  81 ilden yaklaşık 6 bin 500 sporcu katıldı. Turnuvada Diyarbakır ilini temsil eden  Yağmur Demir 70 kğ Büyük Bayanlar Light Contac kategorisinde Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya daha imza attı.

   “BAŞARILI SPORCULAR MİLLİ TAKIMI OLUŞTURACAK”

  Şanlıurfa'nın çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığını ifade eden Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, törende yaptığı konuşmada; “Türkiye Kick Boks Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler Turnuvası Mustafa Durmuşoğlu Anısına düzenledik. Türkiye genelinde 81 ilden yaklaşık 6 bin 500 sporcu katılım sağladı. Bu Turnuvada başarılı olan sporcularla  aldıkları sonuçlara göre Milli takımı oluşturacağız tekradan katılım sağlayan Antrenör ve sporculara ve organizasyona katılım gösterenlere herkese teşekkür ederim”  dedi .

   “YAĞMUR 4 YILDA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI”

  Kick Boks Türkiye ikincisi olan Yağmur Demir’in baş antrenörü Güney Yakar yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Yağmur bu spora 4 yıl önce başladı. Ancak 4 yıl gibi kısa bir sürede kendi kategorisinde çok büyük dereceler aldı.  Yağmur Türkiye genelinde yapılan resmi Turnuvalarda kürsü ve derece alarak birçok başarılara imza attı. Bundan sonraki asıl hedefimiz Milli takıma girmek ve milli formayı giymek olacaktır. Bunun için çalışmalarımıza tüm hızı ile devam ederek istediğimiz O Milli formayı giyerek ve milli takıma girerek hem ilimizi hem de Ülkemiz en iyi yerlerde temsil etmek olacaktır. Yağmur gecen yıl almış olduğu Türkiye Üniversitelere arası Şampiyonada ikinci olarak Dünya Üniversiteler arasında yapılacak olan Şampiyonada Diyarbakır ve Üniversitesini temsil edecek.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen