• VİDEO HABER- HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Topluma hizmet partiler üstü bir durumdur

  VİDEO HABER- HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Topluma hizmet partiler üstü bir durumdur
  VİDEO HABER- HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Topluma hizmet partiler üstü bir durumdur
  07.12.2021 Salı

   

  DİYARBAKIR- HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, kentteki siyasi parti temsilcilerinin bulunduğu gruba dahil olmalarındaki amaçlarının, kentin sorunlarını konuşmak ve çözmeye çalışmak olduğunu söyledi.

  HÜDA PAR, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Parti, İYİ Parti ve CHP'nin Diyarbakır il başkanları Koşuyolu Parkında bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi.

  Açıklamanın ardından İLKHA'ya konuşan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, kentteki siyasi parti temsilcilerinin bulunduğu gruba dahil olmalarındaki amacı anlattı.

  Dinç, bugünkü ortak basın açıklamalarında halkın yaşadığı ekonomik sıkıntılara değindiklerini hatırlattı.

  Kentteki siyasi parti temsilcilerinin bulunduğu gruba dâhil olmalarının "ittifaktan öte bir durum" olduğuna dikkat çeken Dinç, amaçlarının kentin sorunlarını konuşmak ve çözmeye çalışmak olduğunu söyledi.

  "SİYASETİN, TOPLUMA HİZMET ETMESİ GEREKİR"

  Dinç, "Topluma hizmet etmek partiler üstü bir durumdur. Siyasetin, topluma hizmet etmesi gerekir. Bu bir araya gelmeler sadece Diyarbakır'da değil Türkiye'nin tüm illerindeki siyasi partiler tarafından uygulanmalı ve topluma hizmet edilmeli. Siyasi partiler birbirlerinin düşmanı değildirler. Siyasi partiler hizmette ve iyilikte yarışmalı. HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı olarak Diyarbakır'ın yerel sorun ve sıkıntılarını konuşmaya devam edeceğiz." dedi.

  "İNANCIMIZA AYKIRI OLMAYAN VE TOPLUMUZA FAYDALI OLAN HER İŞTE VARIZ"

  Kentteki diğer siyasi parti temsilcilerine de seslenen Dinç, "Diyarbakır'a gönül vermiş ve hizmet etmeye çalışan tüm siyasi partilerin toplantılara katılmasını isteriz. Neler koşuluyor, sorun ve sıkıntılar nelerdir? Buna yönelik hep beraber Diyarbakır'ımıza bir çözüm bulalım. İnancımıza aykırı olmayan ve toplumuza faydalı olan her işte varız." diye konuştu. (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen