• Türkiye’nin en büyük Burger King’i, Diyarbakır’da açıldı

  Türkiye’nin en büyük Burger King’i, Diyarbakır’da açıldı
  Türkiye’nin en büyük Burger King’i, Diyarbakır’da açıldı
  03.07.2022 Pazar

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR - Türkiye’nin en büyük Burger King Şubesi, Diyarbakır’da açıldı. Burger King’in 702’inci şubesi olarak hizmet veren restorant 25 milyon TL’ye mal oldu.

  Dünyanın en büyük Fast Food zinciri Burger King’in Türkiye’deki 702’inci şubesinin açılışı Diyarbakır’da yapıldı. Açılışa Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Diyarbakır’daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş insanları ve 7 den 70’e vatandaşlar katıldı.

  25 MİLYON TL’YE MAL OLDU

  Bin 500 metrekarelik hizmet alanı, 150 araçlık açık ve ücretsiz otoparkı ve bin metrekare peyzaj alanı ile hizmet verecek restorantta aynı anda 750 kişi yemek yiyebilecek. Yüksek Harita Mühendisi Diyarbakırlı iş insanı Asım Tuncay ve yatırımcı birkaç arkadaşının birlikte Diyarbakır’a kazandırdığı restorant Türkiye’nin en büyük Burger King şubesi olma özelliği taşıyor. 25 milyon TL’ye mal olan işletme başlangıçta 25 kişilik istihdamını süreç içerisinde 50 kişiye yükseltmeyi hedefliyor.

  DİYARBAKIR’DA FAST FOOD’A YENİ KONSEPT

   5 bin metrekarelik alana sahip Türkiye’nin en Burger King büyük şubesinin açılış konuşmasını yapan Asım Tuncay, 2 Temmuz 1993 yılında Sivas Madımak’ta yaşamını yitirenleri anarak konuşmasına başladı. Türkiye’nin en büyük Burger King Şubesini açan işletme sahibi Asım Tuncay, Diyarbakır kültürü ile uyumlu bir konseptle yeni bir Fast Food anlayışını kente kazandırdıklarını söyledi.

  ABRAHAM HAROLD MASLOW’DAN ESİNLENDİ

  Yeni konsepti için Amerikalı akademisyen ve psikolog Abraham Harold Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi teorisinden esinlendiğini belirten Tuncay, “Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi teorisinde bütün canlıların amaçlarının sadece yemek yemek olmadığını ancak ihtiyaçlar hiyerarşisinde değişmeyen tek kuralın insanların acıkınca yemek yeme dürtüsünün öne çıktığı gerçeğidir. Buradan yola çıkarak, insanların yemek yedikleri alanların konforlu, rahat, güvenilir, ulaşımı kolay ve park sorunu bir alan olmasını tercih ettiklerini fark ettim. Planlamamı ve restoranın inşaatını tüm bu sorunlardan arındırılmış olarak beklentilere cevap verebilecek şekilde yaptım” dedi.

  5 BİN METREKARELİK ALANDA FAST FOOD HİZMETİ

  25 kişilik istihdamla yola çıkan işletmenin kısa sürede 50 kişilik istihdama yükseltileceğini ifade eden Tuncay, restoranta ilişkin şu bilgileri paylaştı, “5 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu olan işletmemizin 2 bin metrekaresi açık ücretsiz otopark alanıdır. Bin 500 metrekarelik alan ise hizmet alanı. Bin metrekarelik peyzaj alanı ve aynı anda 750 kişinin yemek yiyebileceği bir alanı kente kazandırdık.”

  Açılışta Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi ve diğer stk temsilcileri de kısa birer konuşma yaparak açılışı yapılan işletmenin kente hayırlı olmasını dile getirdiler.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen