Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Apple’dan uyarı: Şarjdaki telefonunuzun yanında uyumayın

Apple, kullanıcıları şarja taktıkları telefonlarının yanında uyumamaları konusunda uyardı. Şirketten yapılan açıklamada, “Şarj cihazlarına derinizin temas etmemesi konusunda dikkatli olun” denildi.

Apple’dan uyarı: Şarjdaki telefonunuzun yanında uyumayın

Apple, yeni yaptığı bir açıklamada, kullanıcıları şarja taktıkları telefonlarının yanında kesinlikle uyumamaları konusunda uyardı. Şirket, telefonların sadece ‘iyi havalandırılan’ yerlerde şarj edilmesi gerektiğini vurguladı.

 

Apple, telefonların genel olarak gece şarj edilmesine karşı bir uyarı yapmasa da bazı itfaiyeler telefonların her ne koşulda olursa olsun gece şarj edilmesine dair uyarıda bulunuyor.

 

Şirketten yapılan açıklama şu şekilde:

 

“Sıcak yüzeylerle sürekli temas rahatsızlıklara ve yaralanmalara yol açabilir. Uzun süre boyunca bir güç kaynağına bağlı olan cihazlara, şarj adaptörlerine veya wireless şarj cihazlarına derinizin temas etmemesi konusunda dikkatli olun. Örneğin, bir güç kaynağına bağlı olan bir cihaz, şarj adaptörü veya wireless şarj cihazı üzerinde uyumayın veya şarjdaki cihazınızı yatak örtüsü, yastık ve vücudunuzun altına koymayın. Kullandığınız veya şarjda olan Iphone’unuzu, şarj adaptörünüzü ve herhangi bir wireless şarj cihazınızı iyi havalandırılmış alanlarda tutun. Eğer vücudunuzun ısı algılamasını engelleyen bir rahatsızlığınız varsa yardım alın.”

 

İngiltere’de bulunan Kent İtfaiyesi ise herhangi bir biçimde şarja bağlı telefonlar konusunda nerede olursa olsun bir risk olduğu konusunda uyarıda bulundu. (HABER MERKEZİ)