Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da “Gazze Kardeşlik Futbol Turnuvası” yapıldı

Diyarbakır Genç Memur-Sen şubesi, ortaokul ve liseler arası “Gazze Kardeşlik Futbol Turnuvası” düzenledi. Turnuvaya birçok okul katılım gösterdi.

Diyarbakır Genç Memur-Sen şubesi,

Diyarbakır’da “Gazze Kardeşlik Futbol Turnuvası” yapıldı

Konuyla ilgili konuşan Diyarbakır Memur Sen Başkanı Ramazan Tekdemir, okullar arası gerçekleştirdikleri turnuvanın Gazze temalı olması, Gazze’de yaşanan acının unutulmaması, her alanda yaşanan soykırımın duyurulması açısından önemli olduğunu belirtti.

Memur Sen olarak farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini ve bu etkinliklerin ana temasının Gazze’deki masumların yaşadıkları acılar olduğunu belirten Tekdemir, tüm katılımcılara başarılar diledi.

Diyarbakır Genç Memur-Sen Başkanı Ercan Dervişoğlu ise okullar arası gerçekleştirdikleri turnuvanın öğrencilerin birbirlerini tanımaları, kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi açısından önemli olduğunu, Filistin’in haklı davasını gündemde tutmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak adına düzenlenen turnuvanın önemine dikkat çekti.

Her platformda Gazze’de yaşanan zulmü ve soykırımı haykırarak Filistinli kardeşlerimiz ile dayanışmaya devam edeceklerini belirten Dervişoğlu, iki hafta sürecek turnuvada ortaokul ve lise düzeyinde elliden fazla okulun yarışacağını belirtti.

Turnuva sonrası dereceye girecek öğrencilere çeşitli ödüllerin verileceğini belirten Dervişoğlu, tüm takımlara başarılar diledi.

Turnuvaya, öğrencilerin Selahaddin-i Eyyubi ve Ebu Ubeyde brandalarıyla çıkmaları, seyirciler tarafından takdir topladı.