Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır Karması UYAFA Ağrı Dağı Cup Kupası şampiyonu oldu!

Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi öncülüğünde, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çocukların üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirebilmek amacıyla 12-17 Eylül tarihinde Ağrı’da yapılan futbol turnuvasında Diyarbakır Karması, şampiyon oldu.

Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol

Şehmus Kızılaslan

Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA) öncülüğünde Ağrı’da Ağrı Dağı Cup futbol turnuvası düzenlendi. Kahramanmaraş merkezli depremlerinden etkilenen çocukları bir araya getirmek üzere yapılan futbol turnuvasına Azerbaycan, Diyarbakır, Adana, Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Şanlıurfa, Van, Ağrı, Şırnak, Tunceli, Kahramanmaraş ve Kars’tan çok sayıda sporcu katıldı.

Namağlup şampiyon oldular

Kahramanmaraş merkezli depremlerin’ den etkilenen çocukların üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirebilmek amacıyla bir araya gelen çocuklar, aynı zamanda Ağrı’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezme fırsatı buldu. Diyarbakır’ı temsil eden futbol takımı Diyarbakır Karması, Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA) Ağrı Dağı Cup futbol turnuvasında Kahramanmaraş’ı 6-0 , Şanlıurfa’yı 1-0,  Ağrı’yı 1-0, Şırnak’ı 2-0 Yenerek turnuva sonunda namağlup şampiyon olarak kupayı kazanan taraf oldu.

 

‘Amacımız çocukları bir araya getirmek’

Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi Genel Başkanı Necati Alçık, “Turnuvanın asıl amacı deprem bölgesinde yaşayan çocukların bir araya getirerek depremin etkilerini bir nebzede olsa üzerlerinden atmalarını sağlamak.  Diğer illerdeki çocuklar ile bir arada kaynaşmalarını iyi vakit geçirmelerini sağlamak” dedi.  Necati Alçık, konuşmasının devamında şunları ifade etti;

“UYAFA sadece spor alanında değil, hayatın her alanında gönüllere dokunan bir sivil toplum örgütü bunun son örneğini Kahramanmaraş merkezli depremlerde de gösterdik. Depremlerin ardından tırlarla yardım malzemelerini bölgeye ulaştırırken, sahaya gönderilen ekiplerle deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına destek olduk. Şimdi ise yaşanan depremden dolayı moral ve motivasyon düşüklüğü yaşayan afetzedelerimizin çocukları için futbol turnuvasını düzenledik. Çocuklarımız, aralarında maç yapacak. Aynı zamanda Ağrı’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezmiş oldular.”