Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da, “Nöroyolculuk: Beyin İzleri, Vaka Öyküleri Ve İlham Veren İçerikler” Sempozyumu

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Dicle Tıp Öğrencileri tarafından Kardiyoloji Konferans Salonu’nda Doç. Dr. Aysun Ekinci başkanlığında öğrenci Enes Nurullah Yasak koordinatörlüğünde ”Nöroyolculuk: Beyin İzleri, Vaka Öyküleri ve İlham Veren İçerikler Sempozyumu” gerçekleştirildi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi

Diyarbakır’da Nöroyolculuk: Beyin İzleri, Vaka Öyküleri Ve İlham Veren İçerikler Sempozyumu

 

‘Nöroyolculuk: Beyin İzleri, Vaka Öyküleri ve İlham Veren İçerikler ” Sempozyumuna Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahfer Güloğlu ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlker Kelle olmak üzere akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

Sempozyumun birinci günü, Doç. Dr. Aysun Ekinci’nin ”Duyguların Biyokimyası” oturumuyla başladı.

Uzm. Dr. Haçım Hizol’un ”Bir Doktorun Hukuki Hakları” oturumunun ardından Dr. Güven Akçay tarafından “Nörolojik Hastalıkların Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar” oturumu gerçekleştirildi.

Diyarbakır’da Nöroyolculuk: Beyin İzleri, Vaka Öyküleri Ve İlham Veren İçerikler Sempozyumu

Afet tıbbı konusunda Türkiye’nin önemli isimlerinden, Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever tarafından gerçekleştirilen ”Afet Tıbbı’na Giriş ve Ezilme Sendromu” ve ”Afete Hazırlık” oturumlar yoğun ilgi gördü.

Sempozyumun ikinci gününde ise Prof. Dr. Mehmet Uğur Çevik’in ”Baş Ağrıları” , Prof. Dr. Tevfik Erhan Coşan’ın ”Bilinç ve Kuantum Fiziği” ve ”Beynin Evrimi”, Op. Dr. Tuğba Akçaoğlu’nun ”Jinekolojik Açıdan Nöropplastisite”, Arabulucu&Avukat Sunay Akyıldız’ın ”Adli Psikiyatri ve Hukuk”, Doç.Dr. Pınar Aydın Öztürk’ün ”Sanat ve Nöroşirürji” konulu oturumları yapıldı.