• Sağlık çalışanlarından zam talebi

  Sağlık çalışanlarından zam talebi
  Sağlık çalışanlarından zam talebi
  07.12.2021 Salı

   

  DİYARBAKIR- Hükümetin, hekimlerin maaşlarına 2 bin 500 ile 5 bin TL aralığında zam yapacağını açıklamasının ardından konuya ilişkin basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi uygulanacak zammın sağlık çalışanlarının tümünü kapsaması gerektiğini söyledi

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından "Doktorlara 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında zam yapacağız" açıklamasının ardından pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimler ve diş hekimlerine ise 5 bin TL ek gösterge zammı öngören teklif Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edildi.

  Uygulanan zammın sağlık alanında sadece hekimlere yönelik olmasının yanlış bir yöntem olduğunu savunan Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

  Yapılan basın açıklamasını Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu okudu.

   Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar dikkate alındığında, hükümetin zam haberinin herkesi memnun etmesi gerektiğini belirten Ensarioğlu, "Yapılacak olan zamda sağlık emekçilerine yapılmaması durumuna itiraz ediyoruz. Sahanın her alanında gecesini gündüzüne katarak mücadele veren sağlık çalışanları ikiye bölünmek istenmiştir. Hemşireyi doktordan, doktoru teknikerden, teknikeri ambulans şoföründen ayrı görülmesine karşıyız. Sağlık bir ekip işidir ve bu ekibi bölmeye kimsenin hakkı yoktur." ifadelerini kullandı.

  Ensarioğlu, "Sağlıkçılar olarak fedakarlığımızı gösterdik, aynı şekilde bir fedakarlığı bakanlıktan istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanımıza güveniyoruz ve ne derece bizi önemsediklerini de biliyoruz. Amacımız, sağlık alanının bir bütün olduğunu ve bunun her alanında hizmet eden kardeşlerimizin yapılacak zamdan faydalanmasıdır. Bu kardeşlerimizin emek harcadığı alan bellidir. Üstlendikleri kutsal görevi hiç kimse görmemezlikten gelemez. Mücadelemiz, hak arama mücadelesidir. Hak etmediğimiz hiçbir şey istemiyoruz. Alın terimizin hakkını istiyoruz. " dedi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen