Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Şubat Ayındaki Kültür Sanat Etkinlikleri Neler?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince organze edilecek olan “Ali Emiri Kültür Sanat Sezonu” Şubat etkinlik takvimi belirlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince organze

Diyarbakır’da Şubat Ayındaki Kültür Sanat Etkinlikleri Neler?

 

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ali Emiri’ye atfedilen 2024 Kültür ve Sanat Sezonu Şubat ayı takvimini belirledi.
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, vatandaşları tiyatro, sinema, konser, sergi, anma günleri, dengbej divanları ve birçok etkinlikle buluşturduğu 2024 Kültür ve Sanat Sezonu, Şubat ayında da dolu dolu geçecek.2 Şubat Cuma günü “Yunus Emre” tiyatro oyunu ile başlayacak olan Şubat takvimi çeşitli etkinlikler ile devam edecek.

TİYATRO OYUNLARI ÜCRETSİZ SERGİLENECEK

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, belirlediği takvim kapsamında 3, 4, 10, 11, 18, 24, 25 Şubat tarihlerinde Külkedisi ve Nasreddin Hoca, 6-7 Şubat’ta Bir Sabah Gelecek Kardan Aydınlık, 10-17 Şubat’ta Kırık Neco, 15-16 Şubat’ta Tek Perdelik Komedi Oyunu tiyatroseverlerle buluşturacak. Oyunların davetiyeleri Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nden alınabilecek.

ÜCRETSİZ KONSERLER DÜZENLENECEK

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Şubat takviminde ücretsiz konserlere de yer verdi. Antakya Medeniyetler Korosu 12 Şubat Pazartesi, sanatçı Murat Kekilli ise 24 Şubat Cumartesi Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde Diyarbakırlılarla buluşacak.

KİTAP MEZADI DEVAM EDECEK

İki yıldır devam eden ve her ay farklı bir mekanda gerçekleştirilen Kitap Mezadı devam edecek.
Vatandaşların özellikle basımı bitmiş olan kitaplara ulaşabilmesi ve ellerinde bulunan okunmuş kitapları satması için düzenlenen mezatta, okurlar kitaplarını satma veya başka kitaplarla değiştirme imkânı buluyor.

Diyarbakır'da Şubat Ayındaki Kültür Sanat Etkinlikleri Neler?
DENGBEJ DİVANLARI KURULACAK

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Suriçinde bulunan Dengbej Evi’nde sanatseverlere Dengbej dinletisi sunacak.
Dengbejler pazartesi hariç haftanın altı günü Dengbej Evi’ni ziyaret eden vatandaşlara, birbirinden güzel kilamları seslendirecek.

ÇOCUKLAR İÇİN ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ

Hafta sonları iki yeni film gösterimde olacak. Çocuklar her hafta cumartesi ve pazar günü saat 13.00’te Sam Sam ve 15.00’te Karlar Ülkesi filmini ücretsiz bir şekilde izleyebilecek.

ANMA, SERGİ VE SÖYLEŞİ PROGRAMLARI DÜZENLENECEK

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Şark Bülbülü olarak da tanınan Diyarbakırlı ses sanatçısı Celal Güzelses’i anma etkinliği gerçekleştirecek. Anma etkinliği 13 Şubat’ta Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde olacak.

Takvim kapsamında 3 Şubat’ta oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, 20 Şubat’ta İlahiyatçı Mehmet Fatih Çıtlak söyleşi yapacak.
21 Şubat Çarşamba günü ise Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Hattat Hamit Aytaç İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi” açılacak.