Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Eyüphan KAYA
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

İHSAN ŞENOCAK’TAN DİYARBAKIR’A SELAM

İHSAN ŞENOCAK’TAN DİYARBAKIR’A SELAM

 

İslam’ın temel değerlerinden taviz vermeyip, hakkı dillendiren ve bu konuda bedel ödemeyi göze alan muhterem hocamız İhsan Şenocak Diyarbakır TÜGVA il temsilciğinin daveti üzerine Sezai Karakoç Kültür ve Kongre salonunda “Davamız Küdüs” temalı bir konferans verdi. Konferans Doç.Dr.Rıfat Ablay hocamızın kıraati ve TÜGVA il başkanı Ömer Buğday’ın selamlama konuşmalarıyla başladı.

Konferans Doç.Dr.Rıfat Ablay hocamızın kıraati ve TÜGVA il başkanı Ömer Buğday’ın selamlama konuşmalarıyla başladı.

Kur’an’daki kısalardan yola çıkarak, Hamas’ın durumunu anlatan Şenocak;

*Hz.İbrahim’i Nemrut’tan kurtaran Allah,

*Hz.Musa’yi Firavun’dan kurtaran Allah,

*Hz.Yusufu Kuyudan kurtaran Allah,

*Eshab-i kehfi Dakyanus’tan kurtaran Allah,

*Hz.Muhammed’i Mekke müşriklerinden kurtaran Allah,

Haması sahipsiz bırakır mı?

Çoğu Hafiz-ı Kur’an ve Mühendis olan Hamas mücahitleri,

*Müslümanların izzetini kurtardılar.

*Dünyanın Müslümanlara İslamofobi yakıştırmasını ortadan kaldılar.

*17 yıllık bir hazırlık sonunda vakti gelince 7 Ekim günü İsrail’in bayram gününde saldırıya geçen Hamas; kadınları, çocukları, yaşlıları arabalara bindirirken, Albaylarını, Yarbaylarını, Generallerini kulaklarından çekerek esir aldılar. Daha ilk saldırılarında 700 leş ile operasyonu tamamlayıp sağ salim karargahlarına döndüler.

*Ard-ı Mevud masalının bir yalandan ibaret olduğunu ispatladılar,

*İsrail askerlerinin korkaklığını orta yere sergilediler, onlar sadece Tankların, Topların içinde saklanarak, masum insanları öldürmeye cesaretleri olduğu ortaya çıktı.

*60 gündür daha 6 Km ilerleyemediler,

*O yenilmez bilinen efsanevi İsrail ordusunun karizmasını çizdiler.

*Amerika’nın, Almanya’nın, Fransa’nın, İngiltere’nin İsrail’in arkasında olması Allah’ın Hamas ile beraber olmasının karşısında sadece gövde gösterisinden ibaret kaldığını ortaya koydu.

*Hamas’ın Müslümanlarda talebi şu; “siz davayı gündemde tutum, hakikatleri seslendirin, bize moral verin, mali destek verin, gerisini düşünmeyin.” Demeleri de ayrı bir özgüvenin işaretidir.

Bir asra yakındır, İsrail yakıyor, yıkıyor, öldürüyor, yeri gelince Hamas’ın saldırısı bize yersiz, gereksiz gelmemeli, bir vur, beş vur, on beş vur Hamas’da Yasin 105 ile vurdu ama iyi vurdu, kıyamını sürdürüyor, Allah onların işlerini kolaylaştırsın.

Bazıları “o zaman siz niye gitmiyorsunuz?” diye soruyorlar, ben de diyorum ki, “biz ne zaman ne yapacağımızı biliriz, sizden emir alacak değiliz.”

İhsan Şenocak hocamızın konferansını anlatmak bir yana özetlemek dahi zordur, bu etkinliği tertip eden TÜGVA’yı TÜGVA’ı aktif hale getiren İl Başkanı Ömer Buğday’ı, bu etkinliğe katkıda bulunan şehrimizin İslami Sivil Toplum Kuruluşlarını ve konferansa katılan Diyarbakır halkını, genç Ebu Übeydeleri ve İslam’ın kızları olan Fatımaları candan tebrik ediyorum.

İhsan Şenocak hocamızın da dediği gibi;

Zafer yakındır, Fatihin torunları ile Salahattinin ahfadları omuz omuza vererek yakında Küdüs’ü Şerifin fethine şahit olacağımız günler yakındır, Mescid ül Aksa da şükür namazını kılmamıza ramak kaldı, ben buna inanıyorum, bunu söylerken Kur’an-ı Kerimden, Allah’ın ayetlerinden ilham alıyorum.

Allah o günleri görmeyi bize de nasip etsin amin demeniz dileğiyle.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER