• Kayapınar Belediyesi’nden Başarılı Öğrencilere Ödül

  Kayapınar Belediyesi’nden Başarılı Öğrencilere Ödül
  Kayapınar Belediyesi’nden Başarılı Öğrencilere Ödül
  28.09.2022 Çarşamba

   

  Öme TÜRK

  DİYARBAKIR- Kayapınar Belediyesi, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının farklı kategorilerde düzenlemiş olduğu yarışmalarda dereceye giren Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde öğrenim gören 25 öğrenciyi ödüllendirdi.

  Kayapınar Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü, spor, bilim ve sosyal alanlar kategorilerinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda birincilik, ikincilik ve üçüncülük alan öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

  Törende, Başkan V. Karaman, Kayapınar ilçesindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla Wushu, Kick Boks, Bilek Güreşi, Artistik Jimnastik, Atletizm, Karate, Tekvando Spor Dalları ile "Değerlerimi Kodluyorum" projesi kapsamında kodlama, "Kitap Kurdu" projesi kapsamında okuma yarışmaları, TÜBİTAK bilim yarışmaları ile tasarım yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

  Öğrencileri tebrik ederek, başarılar dileyen Karaman, İlçede başarılı öğrenci sayısının artırılması için belediye olarak gerekli desteği vermeye devam edeceklerinin altını çizdi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen