Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milyonluk kaçak ürüne el konuldu

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Mersin’de yürütülen operasyonda gümrüklenmiş değeri 632 milyon Türk Lirası olan kaçak ticari eşya, Niğde’de gerçekleştirilen operasyonda 14 milyon Türk Lirası değerinde kaçak tütün ve üretim aksamları ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza

Milyonluk kaçak ürüne el konuldu. Mersin ve Niğde’de yürütülen operasyonda milyonlarca lire değerinde kaçak ürünlere el konuldu.

 

KONTEYNERLERDE ŞÜPHELİ YOĞUNLUK

 

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından yürütülen risk analizi ve istihbarat çalışmaları sonucu şüpheli görülen 4 konteyner takibe alındı. Ekiplerin takibinde bulunan firmaya ait işlemlerin incelenmesi sonucu ortaya çıkan şüpheli tablo sonucu, x-ray taramasına yönlendirilen konteynerlerde şüpheli yoğunluk tespit edildi.

 

Ekiplerce gerçekleştirilen detaylı aramada konteynerler içerisinde 632 milyon TL değerinde 81 ton muhtelif eşya tespit edildi.

 

Diğer bir operasyon ise Niğde de düzenlendi. Ekipler, Niğde’de bir depoya düzenlediği operasyonda 14 milyon Türk Lirası değerinde kaçak tütün ve üretim aksamları ele geçirildi.

 

TOPLAM 646 MİLYON DEĞERİNDE

 

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Ekiplerinin 2 ilde gerçekleştirdiği operasyonlar neticesinde toplamda 646 Milyon Türk Lirası değerinde kaçakçılığa engel olundu.