Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Deprem bölgesinde ücretsiz tedavi: Diyarbakır listede yok!

Afet bölgesinde yaşayan vatandaşlar için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresi uzatıldı.

Deprem bölgesinde ücretsiz tedavi: Diyarbakır listede yok!

Bakan Işıkhan, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerinden etkilenen vatandaşların sıkıntılarını gidermenin, yaşamlarını daha kolay hale getirmenin en önemli gündem maddelerinden olduğunu belirterek, sağlığa erişimde yapılan uygulamalara ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medya X hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Işıkhan, afet bölgesinde yaşayan vatandaşlar için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresinin 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldığını ifade etti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkım yaşayan Diyarbakır’da ise bu uygulamanın gerçekleştirilmeyeceği açıklandı.

Işıkhan, “Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, kurumla sözleşmeli sağlık sunucularına müracaat edilmesi ve doğal afet provizyonu alınması halinde Genel Sağlık Sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi, tıbbi malzeme, ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için katılım payı alınmayacaktır. Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularında, eczaneler/merkezler zorunlu statik IP uygulaması kaldırıldı.” ifadelerine yer verdi.