Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEM Parti’den Van açıklaması: İzin vermeyeceğiz

DEM Parti, Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Abdullah Zeydan’ın memnu hakkının Adalet Bakanlığı’nın “talimatıyla” geri alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada “Van halkının iradesinin gasp edilmesine izin vermeyeceğiz” denildi.

DEM Parti, Van Büyükşehir

DEM Parti’den Van açıklaması: İzin vermeyeceğiz

 

DEM Parti, Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Abdullah Zeydan’ın memnu hakkının Adalet Bakanlığı’nın “talimatıyla” geri alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan ve Hukuk Komisyonu Eş Sözcüsü Öztürk Türkdoğan, Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Abdullah Zeydan’ın memnu hakkının Adalet Bakanlığı’nın “talimatıyla” geri alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

Partinin genel merkezinde açıklama yapan Doğan, “Halk iradesinin gasp edilmesine halkın izin vereceğini zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz. Kürt meselesini çözmeyen, Kürt meselesine güvenlikçi politikalarla yaklaşıldığı, diyalog ve çözüm yolunda politika üretmeyenler diğer çözülen iktidarlar gibi çözülecektir” dedi.

DEM Parti’den Van açıklaması: İzin vermeyeceğiz

 ‘HAKKIMIZ OLANI ALNIMIZIN TERİYLE BÜYÜK BİR GAYRETLE ORTAYA KOYDUĞUMUZ HAKKI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ’

Kürt halkının seçimde verdiği mesajı algılamayan iktidarın daha büyük hezimetler yaşayacağını ifade eden Doğan, “İtiraz ve temyiz hakkı kullandırılmadan YSK’ya bildirimde bulunuluyor. Aynı mahkeme aldığı kararı çiğneyerek hukuk güvenliği hakkını ihlal ediyor. Biz halkın iradesinin gasp edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Kürtler kullandıkları oyun güvenliği için sokaklarda. Hakkımız olanı alnımızın teriyle büyük bir gayretle ortaya koyduğumuz hakkı sonuna kadar savunacağız, gasp edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bunu yetkililere ifade ediyoruz. Alınan yanlış karardan derhal dönülsün. Bu karar hukuk dışıdır. Tüm demokratik kamuoyunu bu konuda duyarlılık üstlenmeye dayanışmaya davet ediyoruz. Bu hukuksuzluk DEM Parti ile sınırlı kalmayacaktır. Bir ülkenin bir bölgesinde ortaya çıkan bu ihlal karşısında dayanışmazsak kimsenin inandırıcılığı kalmaz. Çağrım tüm barolara, STK’lara, yurttaşlar, demokratik değerleri olan herkese çağrımızdır. Halk iradesine saygı bekliyoruz. İktidara çağrımızdır, bu yanlıştan geri dönün. Buna heves etmeyin. Van halkı buna izin vermeyecek.”