DEM Parti: Hileye izin vermeyeceğiz

 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) devam eden oy verme işlemleri sırasında karşılaşılan usulsüzlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, daha önce AKP lehine oy kullanacak sahte seçmenlerin tespit edilip kamuoyu ile paylaşılmasının ardından bugün birden fazla sandıkta oy kullanmaya çalışan devlet görevlilerinin tespit edildiği ve haklarında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

 

‘Halkımız sahte seçmenleri suçüstü yakalamış ve belgelemiştir’

DEM Parti’nin X sanal medya hesabında yapılan açıklama şöyle:

“Müşahitlerimiz, okul ve sandık görevlilerimiz, milletvekillerimiz ve yöneticilerimizle beraber sandıkların başındayız. Daha önce iktidarın merkezi bir şekilde planladığı sahte seçmen oyununu tespit etmiş ve kamuoyu ile paylaşmıştık. Bugün de sandık başındaki arkadaşlarımız ve oy kullanmaya giden halkımız bu sahte seçmenleri suçüstü yakalamış ve belgelemiştir.

Parti görevlilerimiz iktidar partisinin lehine birden fazla sandıkta oy kullanmaya çalışan devlet görevlilerini tespit etmiş, bu durumu tutanak altına almış ve haklarında suç duyurusunda bulunmuştur. Hiçbir hileye izin vermeyeceğiz.

İktidar ne yaparsa yapsın başaramayacak. Halkımızın iradesi ve kararlılığı her türlü hileyi boşa çıkaracaktır. 7’den 70’e herkesi sandıklara gitmeye, iradesine sahip çıkmaya ve sandıkları korumaya çağırıyoruz.”