Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan: Yeter artık diyoruz

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Hakkari Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın gözaltına alınıp Hakkari belediye binasının bu sabah polis ablukasında alınmasına tepki gösterdi.

DEM Parti Eş Genel

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan: Yeter artık diyoruz

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Hakkari Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın gözaltına alınıp Hakkari belediye binasının polis tarafından basılmasına yönelik açıklama yaptı.

‘YEMİNLİ KÜRT DÜŞMANI ANLAYIŞI RET EDİYORUZ’

Bakırhan açıklamasında, “Halk iradesini hiçe sayan AKP-MHP, emrindeki yargı ve polis eliyle halkın meşru ve demokratik temsilcilerine karşı gözaltı hukuksuzluğuna başvurdu. Hakkari Belediye Eş Başkanımızın gözaltına alınması karanlık ve kirli bir hukuksuzluktur. Bu darbeci, kayyımcı ve yeminli Kürt düşmanı anlayışı ret ediyoruz. İrademizi asla kimseye yedirmeyiz. Yeter artık diyoruz.”

‘İRADE GASPINA HAKKARİ HALKININ YANINDA OLMAYA KARŞI ÇAĞRIYORUZ’

Bakırhan açıklamasının devamında şunları söyledi: “Türkiye’nin demokratik geleceğine halel getirecek hukuksuz uygulamalardan derhal vazgeçilmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Halkımız başta olmak üzere tüm demokratik, devrimci, barış yanlısı çevreleri bu irade gaspına karşı Hakkari halkının yanında olmaya ve demokratik tepkisini göstermeye çağırıyoruz.”