Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çöken binayla ilgili vahim iddialar!

Bakan Özhaseki, Küçükçekmece’de bir kişinin hayatını kaybettiği, 8 kişinin de yaralandığı bina çökmesine ilişkin bina durumu hakkında bilgi verdi.

Bakan Özhaseki, Küçükçekmece’de bir

Çöken binayla ilgili vahim iddialar!

 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Küçükçekmece’de çöken binaya ilişkin, “İlk incelemelerimiz neticesinde binanın 36 yıl önce inşa edildiği, daha sonra 1,5 kat kaçak olarak eklendiği tespit edilmiştir.” açıklamasını yaptı.

X hesabı üzerinden açıklama yapan Özhaseki, Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi’nde bir binanın çökmesi nedeniyle hayatını kaybeden kişiye Allah’tan rahmet, yaralılarıa acil şifalar, İstanbul halkına ve ülkeye geçmiş olsun temennilerini iletti.

Binanın mimarisi hakkında bilgi veren Özhaseki, şunları kaydetti:

İlk incelemelerimiz neticesinde binanın 36 yıl önce inşa edildiği, daha sonra 1,5 kat kaçak olarak eklendiği tespit edilmiştir.

Yerinde yapılan ilk incelemelerde 1988 yılında inşa edilen binanın, mimarlık ve mühendislik standartlarına uyum sağlanmadan inşa edildiği, yapımında deniz kumu kullanıldığı ve daha sonraki süreçlerde binanın statiğini bozacak müdahalelerin yapıldığı anlaşılmıştır.

Ekiplerimiz sahada incelemelerine devam ediyorlar, gelişmeleri anbean takip ediyoruz.”