Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti’li eski vekilden Abdulahat Arvas’a çağrı: Vazgeç!

AK Parti’li eski vekil Abdulmuttalip Özbek, İl Seçim Kurulu’nun Van Büyükşehir Belediye Başkanı mazbatasını seçimde ikinci olan AK Parti adayı Abdulahat Arvas’a vereceği kararla ilgili Arvas’a mazbatayı almaması için çağrıda bulundu.

AK Parti’li eski vekil

AK Parti’li eski vekilden Abdulahat Arvas’a çağrı: Vazgeç!

 

Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerinde yüzde 55 oy alarak seçimin galibi olan DEM Parti adayı Abdullah Zeydan’ın mahkeme kararıyla son anda memnu haklarını iptal etme kararı ve İl Seçim Kurulu’nun mazbatayı ikinci olan adaya vereceği kararlarına tepkiler devam ediyor.

Eski AK Parti Hakkari milletvekili Abdulmuttalip Özbek, Van’da seçilmiş DEM Parti büyükşehir belediye eş başkanı Abdullah Zeydan’ın mazbatasını seçimin ikincisi olarak alacak olan AK Parti adayı Abdulahat Arvas’a çağrıda bulundu.

Özbek sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

AK Parti olarak tüm çabalarımıza rağmen Vanlı vatandaşlarımız tercihini Abdullah Zeydan’dan yana kullanmıştır. Bize düşen milletimizin seçimine saygı göstermek ve önümüzdeki seçimler için çalışmaktır, Adını, aileni, tüm Vanlıları düşünerek bu karardan bir an önce vazgeçmeni dilerim.”