Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Saatsiz Çıkmayan İnsanların 5 Özelliği…

Bazı dokunuşlar iz bırakır ve dokunduğunuz şeyin ötesine geçer. Babasının en az yirmi yıllık kol saatini eline alıp inceleyen bir genç kadın düşünün. Yaşanmışlıklar, bir ömre tanıklık ve daha bir sürü şey. Bu yüzden saatler hayatımıza şahitlik eden en değerli eşyalardan biridir. Çünkü onlar her zaman bizimledir.

Bazı dokunuşlar iz bırakır

Saatsiz Çıkmayan İnsanların 5 Özelliği… Bazı dokunuşlar iz bırakır ve dokunduğunuz şeyin ötesine geçer. Saatsiz yapamayanlar da o izi görürsün.

 

Saatlerin ifade ettiği anlam ise zaman ilerledikçe daha da farklı bir kimlik kazanabiliyor. Günümüzde saatlerimiz sadece zamanı takip ettiğimiz bir eşya değil. Onlar aynı zamanda stilimizi ve hatta belki de karakterimizi yansıtan bir sembol.

 

Şimdi kolunda saati olmadan yapamayan insanların 5 özelliğine bir bakalım.

 

ZAMANIN HAKKINI EN İYİ ONLAR VERİR

 

Kol saati kullanan insanlar zamana yalnızca bir bilek hareketi uzaklıktadır. Bu da ekseriyetle dakik oldukları anlamına gelir. Böyle insanları bekletmeden önce üç kere düşünmenizde fayda var. Çünkü saat 16:00 için anlaştıysanız, en geç bir dakika önce onları malum yerde bulabilirsiniz.

 

 

 

SAATLERİ STİLLERİNİ YANSITIR

 

Saat çoğu zaman stilimizin ve kıyafetlerimizin son halkası olarak dikkat çeker. Kişiden kişiye değişse de en önemli unsur olabilir. Bu yüzden “saatim olmadan çıkmam” diyenlerin, saatleri kıyafetleriyle de uyumlu olur. Onlara bir hediye almayı düşünüyorsanız, saatiyle uyumlu olup olmadığa bakmanızda fayda var.

 

SAATLERİ OLMADAN EKSİK HİSSEDERLER

 

Bazı insanlar kol saati takamadığını söyler. Ancak kol saati takmaya alışan herhangi biri, öncesinde nasıl olursa olsun bu alışkanlığından kolay kolay vazgeçemez. Çünkü saat öyle bir tutkudur ki takılmadığı zamanlarda insanda eksiklik hissi uyandırır. Hatta kendilerini çıplak kalmış gibi hissedebilirler.

 

SAATLERİ ONLARI ELE VERİR

 

Kol saati takan sevgiliniz varsa herhangi bir aktiviteden sıkılıp sıkılmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü sıkıldıklarında saate bakma aralıkları artacaktır. Bu da ikili uyumunuz için sizin adına önemli bir gösterge olacaktır. Ayrıca yanlış anlaşıldıkları da olabilir. Bazıları sık sık saate bakmayı alışkanlık haline getirmiştir. Bunun ne anlama geldiğini en iyi siz bilirsiniz.

 

SORUMLULUK SAHİBİDİR

 

Bir kol saatini taşımak her şeyden önce sorumluluk gerektirir. Uyumadan önce, banyoya girerken ve spor yapmadan önce saatlerini çıkarırlar. Özenle yerine koyarlar, sonra tekrar takarlar. Bir insanın ne kadar sorumluluk sahibi olduğunu saatine gösterdiği özenden anlayabilirsiniz