Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kıyı Emniyeti İşçi Alımı Duyurusu Yayımlandı: İşte Başvuru Şartları!

Kıyı Emniyeti 8 İşçi Alımı Duyurusu Yayımlandı.Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne daimi işçi alımı statüsünde kılavuz kaptan alımı yapılacağı aktarıldı.

Kıyı Emniyeti 8 İşçi

Kıyı Emniyeti İşçi Alımı Duyurusu Yayımlandı: İşte Başvuru Şartları!

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne daimi işçi alımı statüsünde kılavuz kaptan alımı yapılacağı aktarıldı. Başvuru yapacak adayların genel ve özel şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

KIYI EMNİYETİ İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak,
 • 5237 sayılı Kanunun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • 5237 sayılı Kanunun 188 inci, 190 ıncı ve 191 inci maddelerindeki suçlardan dolayı hakkında verilmiş bir mahkûmiyet veya güvenlik tedbiri kararı bulunmamak,
 • 10.02.2018 tarih ve 30328 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Gemi Adamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği çerçevesinde geçerli Kılavuz Kaptan yeterliliğine sahip olmak.
 • 10.02.2018 tarih ve 30328 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Gemi Adamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği çerçevesinde Sağlık durumunun deniz hizmetine elverişli olduğunu, bu Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre belgelemek,
 • Başvuru yapan ve/veya işe girmeye hak kazanan aday, işyerinde uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde 1 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır.
 • Başvuran adaylardan işe girmeye hak kazanan adaylar, hakkında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu gelmesi halinde işbaşı yaptırılacaktır.
 • Bu kapsamda işe başlayacak aday Kuruluşun öngördüğü yerde çalışmaya muvafakat vermiş sayılır.
 • Alım süreci ile ilgili tüm duyurular; Kuruluş web sayfası duyurular bölümünden yapılacak olup, ayrıca adreslere başka tebligat yapılmayacaktır.
 • Adaylar başvurularında sundukları belgelerin doğruluğundan sorumludurlar. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları/sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Hiçbir hak talep edilemez ve haklarında Türk Ceza Kanunun ilgili hükümleri uygulanmak üzere kuruluşun hakları saklıdır.

TAHSİLİ: Denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yüksek öğretim kurumlarından birinden mezun olmak.

Kıyı Emniyeti İşçi Alımı Duyurusu Yayımlandı: İşte Başvuru Şartları!

BAŞVURU TARİHLERİ VE YERİ

Kıyı Emniyeti işçi alımı başvuruları 13 Mayıs-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfası üzerinden gerçekleştiriliyor. İŞKUR https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinden kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaparak, işyeri ünvanına “KIYI” yazıp arattığınızda ilan ekrana gelecektir.