Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DBB Eş Başkanı Bucak, İlaçlama Birimi ve hayvan barınağında incelemelerde bulundu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, İlaçlama Birimi ile Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunarak, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş

DBB Eş Başkanı Bucak, İlaçlama Birimi ve hayvan barınağında incelemelerde bulundu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, kentte haşerelere karşı mücadele eden Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü İlaçlama Birimi ile Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerde Eş Başkan Bucak’a, Genel Sekreter Yardımcısı Reşat Bakan ve Sağlık İşleri Daire Başkanı Ceyhan Sedef Eren eşlik etti.

‘İLAÇLAMAYI İYİ YAPMAK ZORUNDAYIZ’

İlaçlama Birimi’nin çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi alan Bucak, personelle tanışmak ve çalışmaları yerinde görmek istediklerini ifade ederek, ilaçlamanın kent için önemli olduğunu ve bu görevi çok iyi yapmak zorunda olduklarını kaydetti. Kent halkından ilaçlamaya dair şikayetler aldıklarını belirten Bucak, “İlaçlama biriminde kalabalık bir ekibimiz ve araçlarımız var” diyerek, çalışmaların hızlandırılması konusunda personele talimat verdi.

DBB Eş Başkanı Bucak, İlaçlama Birimi ve hayvan barınağında incelemelerde bulundu

‘HAYVAN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ’

Buradan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne geçen Bucak, birim müdürlerinden çalışmalara ilişkin bilgi aldıktan sonra hayvan barınağını gezdi. Eş Başkan Bucak, barınağı yerinde görmek için geldiğini belirterek, hayvanların yaşama, barınma, korunma ve tedavi olma haklarını savunacaklarını ifade etti.

Kent merkezi ve ilçelerde oluşturacakları konteynerlerde hayvanların tedavilerini hızlandıracaklarını vurgulayan Bucak, konuşmasına şöyle devam etti: “Hayvanlarla mücadeleyi değil, onların haklarını savunan, onların doyması ve barınmasını esas alacağız. Bunları yaparken hayvanların insanlara zarar vermemesi için de çalışacağız.”