Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Özhaseki: Deprem bölgelerinde 110 bin işçi var

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki deprem bölgelerinde 110 bin kişinin çalıştığını aktardı.

Çevre, Şehircilik ve İklim

Bakan Özhaseki: Deprem bölgelerinde 110 bin işçi var

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgelerinde 110 bin kişinin çalıştığını ve 950 şantiyede çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de iş adamları ile buluştu.

Burada yaptığı konuşmada, muhalefetin deprem bölgeleriyle ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösteren Bakan Özhaseki, “Deprem bölgelerinde 110 bin kişilik bir işçi ordusu var. Mühendisi, mimarı da var. 950 şantiyede üretmeye devam ediyoruz. Bu arada dışarıda bir şeyler söylüyorlar, ‘Evleri kime verdiniz’ diyorlar. Muhalefetin genel başkanı çıkmış, ’20 tane ev verdiler, verdikleri ev 001′ diyor. Eskiden beraber olduğumuz profesör bir ağabey çıkıyor, ‘AK Partililere dağıtıyor’ diyor. Ne diyelim arkadaşlar. Her şeye de herhalde cevap verilmez ki. Allah ıslah etsin diyoruz. Bazen buralardaki hummalı çalışmayı görmek isterseniz ne olur telefon edin, vaktim varsa ben gezdireceğim, yoksa mühendis vereceğim ve 950 şantiyeyi size göstereceğim. Fakat ondan sonra ses gelmiyor, onların da Allah iyiliğini versin diyoruz.” dedi.

 

Konuşmasında kuraklık tehlikesine de dikkat çeken Özhaseki, “Yağışlar her sene azalıyor. Yeraltından çektiğimiz suyun seviyesi daha da aşağıya düşüyor. Demek ki bir şey var. Bir yerlerde kuraklık başlıyor. Bilim adamları ‘yüzyılın içerisinde dünyanın ısısı 1,1 derece arttı’ diyor. Akdeniz havzası 1,5 derece arttı. Bu 2 dereceye çıkarsa kesinlikle bir kriz başlar, çölleşme başlar, gıda krizi olacağı için millet gıdaya ulaşamadığından dolayı göçler başlar. Gıdaya ulaşamama ve çölleşme göç sebebidir. O yüzden büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız.” ifadelerini kullandı.