GÜNDEM

FETÖ operasyonunda 30 gözaltı, rütbeliler de var

İstanbul'da FETÖ’ye (Fetullahçı Terör Örgütü) yönelik düzenlenen operasyonda 30 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin arasında aktif olarak çalışan, albay, yarbay, binbaşı rütbesinde askerlerin de bulunduğu öğrenildi.

FETÖ operasyonunda 30 gözaltı, rütbeliler de var

Operasyon, İstanbul TEM (Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü) ekiplerince gerçekleştirildi. Operasyonla sonuçlanan süreç,  TEM ekiplerinin, FETÖ’nün sözde TSK mahrem yapılanmasına daha önce yaptığı bir operasyonla başladı. Bu operasyonda, E.K. kod adlı şüphelide şifrelenmiş bazı dijital materyaller ele geçirildi.

 

 

“ÜMİT YAPILANMASI”

 

Örgütsel mensubiyetlerine dair haklarında itirafçı beyanı bulunduğu, örgütün sözde “ümit yapılanması” içerisinde her bir kişi bazında örgütsel görüşmelere katıldıklarına dair delil elde edilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevde bulunan 6 subay, 20 astsubay ve ihraç edilen 7 askeri personel olmak üzere toplam 33 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

 

Aralarında albay, yarbay, binbaşı, üsteğmen, astsubay ve GATA’da çalışan sağlık teknikerinin de bulunduğu şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkezli 9 ilde düzenlenen operasyonda 30 kişi gözaltına alındı.

 

Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

ddd