• Erdoğan'dan "asgari ücret" açıklaması: Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz var

  Erdoğan'dan "asgari ücret" açıklaması: Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz var
  Erdoğan'dan
  01.07.2022 Cuma

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete yapılacak ara zamla ilgili, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. Biliyorum ki komisyon, en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi emekçilerimizle paylaşırız." dedi.
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya'da gerçekleşen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi sonunda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  Asgari ücrete yapılacak zamla emekçilerin enflasyona ezdirilmeyeceğini vurgulayan Erdoğan "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz." dedi.

  Komisyonun bugün çalışmalarını tamamlamasının ardından, yeni asgari ücret rakamını yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile açıklaması bekleniyor. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen