Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dalga mı geçiyorsunuz!

Cumhurbaşkanı’nın marketlerde yüzde 50 indirim açıklaması sonrası gözler markerlerde ki yapılacak olan indirimlere çevrildi. İndirim yapıldı ama insanları tatmin edecek seviyede değil. İndirim yapıldığı düşüncesiyle marketlere giden vatandaşlar umduğunu bulmamdı. Gördükleri etiketler karşısında hayal kırıklığı yaşayan Diyarbakırlı vatandaşlar, bu duruma tepki gösterdi;  “Yüzde 50 indirim var dediler ama kuruşla indirim yapmışlar. İnsanların aklıyla dalga geçiyorlar.”

Cumhurbaşkanı’nın marketlerde yüzde 50

Hamza Özçelik/ Berivan Kılıç

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan fiyatların artışından dolayı Tarım Kredi Kooperatifine özellikle gıdada ve temizlik malzemelerinde yüzde 50 oranında indirime gidilmesini istedi. Bunun üzerine Tarım Kredi Kooperatifi, 16 Ekim tarihinden itibaren bazı gıda ürünlerinde indirim yapacağını duyurdu. Ancak yapılacağı duyurulan indirim etiketlere yansımadı.  Başta Süt, peynir, pirinç, nohut, mercimek, salça, çay, un gibi temel ihtiyaç ile deterjan, sabun, kâğıt peçete ve kâğıt havlu” gibi ürünleri kapsayan temel gıda ve temizlik ürünlerinde indirimler, 2 TL ve 3 TL bandında kaldı. İndirim umuduyla marketlerin yolunu tutan vatandaşlar, büyük hayal kırıklığı yaşadı. Söz konusu indirimlerin fiyat etiketlerine yansımamasına tepki gösteren vatandaşlar, verilen sözlerin tutulmasını istedi. Yapılan indirimlerden tatmin olmayan Diyarbakırlı vatandaşlar, insanların aklıyla dalga geçildiğini belirterek, düşüncelerini Özgür Haber’e anlattı.

“Fiyatlar istenildiği gibi indirilmesi gözle görülür bir şey yok”
Fiyatlarda indirimin görülmediğini söyleyen Fatma Ünlü, “Fiyatlar istenildiği gibi indirilmesi gözle görülür bir şey yok ortada mesela krem 55 lira idi sadece 5 lira indirim yapılmış. Tavuk ve kâğıt havluda pek indirim göremedim. Fiyatlarda kuruşlarla indirim yapılmış fark eden bir şey yok” ifadelerini kullandı.

“Yüzde 50 indirim var dediler ama kuruşla indirim yapmışlar”
İndirimlerin sadece kuruşla yapıldığını dile getiren Hakan Tepe, “Yüzde 50 indirim var dediler ama kuruşla indirim yapmışlar. Bizde bir sevinçle geldik ama beklediğimiz gibi olmadı açıkçası. Doğru dürüst bir alışveriş yapamadık ama 700 TL tutu gerçekten de durum çok kötü” dedi.

“Böyle şaşırabileceğim bir indirim göremedim”
İnsanı şaşırtacak bire indirimin mevcut olmadığını belirten Gülsüm Aslan. “Böyle şaşırabileceğim bir indirim göremedim sadece soğanda ve Sarelle de indirim vardı göz gezdirdim ama elle tutulur bir şey yok maalesef. Pirinç alalım dedik ama hiç bir indirim olmamış ne gıda da nede diğer eşyalarda” diye ifade etti.

“Beklediğimiz gibi değil”
İndirimlerin beklediğinin altında kaldığını açıklayan Muhammed Çetin,  “Biz de haberlerde ve sosyal medyada indirim olduğunu öğrendik ama beklediğimiz gibi değil doğrusu. Yağ sadece bir litre olanı indirmişler gerisi hepsi aynı. Ee nerede kaldı bu yüzde 50 indirim. Sadece halka hava atmak için bu yapılan o açıklamalar” diye belirti

 

“Üç parçaya 315 lira ödedik”
Etiketlerin pahalılığından şikâyetçi olan Ayşe Kayagil, “Her parçadan bir lira indiriyor ona da indirim yaptım diyor, üç parçaya 315 lira ödedik her hangi bir etkisi olmadı bunun bize. İndirim yaptık diyerek insanların aklıyla dalga geçiyorlar. Temizlik malzemelerini almaya bile paramız yetmedi indirim dediler oda yok” diye konuştu.