Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fahiş fiyat ve stokçuluğun cezası ağırlaşıyor! Artık milyonlar konuşacak

Meclis Genel Kurulunda, fahiş fiyat artışı ve stokçulukta cezaları ağırlaştıran 23 maddelik kanun teklifinin geneli üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

Meclis Genel Kurulunda, fahiş

Fahiş fiyat ve stokçuluğun cezası ağırlaşıyor! Artık milyonlar konuşacak. TBMM’de 23 maddelik kanun teklifinin geneli üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

 

Türk Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin Meclis Genel Kurulunda görüşmelerine başlandı.

 

23 maddelik kanun teklifinin geneli üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

 

Maddeler üzerindeki görüşmeler bugün yapılacak.

 

Kanun Teklifi ile fahiş fiyat artışı ve stokçuluk eylemleri için uygulanan idari para cezaları artırılacak.

 

Fahiş fiyat artışı için öngörülen ceza tutarı 100 bin TL’den 1 milyon TL’ye kadar; stokçuluk için öngörülen ceza tutarı ise her bir aykırılık için 1 milyon TL’den 12 milyon TL’ye kadar uygulanacak.

 

Bir takvim yılı içinde en az 3 defa stokçuluk yaptığı tespit edilen ve idari para cezası uygulanan üretici, tedarikçi ve perakende işletmelere 6 güne kadar kapatma cezası uygulanacak.

 

Satıştan kaçınanlara da mal ve hizmet bedeline göre belli oranda ceza kesilecek. Ayrıca, düzenleme ile internetteki aldatıcı reklamlara erişimi engellemeye yönelik yeni tedbirler getirilecek.