Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

En düşük devlet memuru maaşı belli oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur maaşlarında artışın yüzde 50’ye yaklaşacağını, emekli maaşıyla ilgili de çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

En düşük devlet memuru maaşı belli oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara’da gazetecilere açıklama yaptı.

Memur ve emekli maaşlarına yönelik bilgi veren Işıkhan, “Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50’ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır. Emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmalar sürüyor. Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz.” diye konuştu.

EYT kapsamında 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işleminin yapıldığını söyleyen Işıkhan, maaşı henüz bağlanmayan EYT‘lilerin yıl sonuna kalmadan haklarına kavuşacağını belirtti.

BAĞ-KUR prim gün sayısının 9 binden 7 bin 200’e düşürülerek SSK’lılarla eşitleneceğini ifade eden Işıkhan, “1 milyon BAĞ-KUR’lumuzu kapsayacak. Aile Koruma Kalkanı kapsamında her ailede en az bir kişinin, gençler öncelikli olmak üzere çalışması, belirli süreyle sigorta primlerinin tamamının karşılanması sağlanacak. Ev kadınlarına isteğe bağlı sigorta kapsamında prim desteği verilecek.” diye ekledi.