Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CANTE coştu!

Çan2 Termik Santrali, son iki günde yatırımcısına yüzde 15’e yakın kazandırdı. Yaptığı yeni hamleler ve iş ortaklıkları hisseye olan ilginin artmasına vesile oldu. İlginin artarak devam etmesi bekleniyor.

Çan2 Termik Santrali, son

Çan2 Termik Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye enerji sektörünün önde gelen bir oyuncusu olarak biliniyor. 2013 yılında kurulan ve Çanakkale’nin Çan ilçesinde faaliyete başlayan Çan2 Termik A.Ş., özellikle termik enerji üretimi konusunda uzmanlığıyla öne çıkıyor.

 

Bununla birlikte şirket, enerji sektöründeki faaliyetlerini Türkiye genelinde sürdürmeye devam ediyor. Özellikle enerji talebinin yüksek olduğu bölgelerde aktif bir rol oynuyor.

İstanbul borsasında Cante ismiyle işlem gören şirket.

Çan2 Termik Hakkında:

Çan2 Termik A.Ş., ODAŞ Enerji Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet göstermektedir. Çan2 Termik A.Ş., Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılama konusunda önemli katkı sağlamaktadır. Şirketin Çan2 Termik Santrali, yerli linyit kömürü kullanarak üretim yapmakta ve çevre dostu bir yaklaşım benimsemektedir. 2019 Mart sonu itibarıyla stabil üretime geçen Çan2 Termik Santrali, çevre iznine sahip tek termik santral olarak 06 Aralık 2019 tarihinde Emisyon Çevre İzni almaya hak kazanmıştır.

 

Çan2 Termik A.Ş., enerji sektöründeki deneyimi ve uzmanlığıyla Türkiye’nin enerji üretimine katkı sağlamaya devam etmekte ve sürdürülebilir enerji üretimine odaklanmaktadır. Çanakkale ilinin Çan ilçesinde Yayaköy mevkiinde bulunan Çan2 Termik Santrali, 340 Wattmetre (MWm)/330 Megawatt (MWe) kurulu güce sahiptir ve tamamıyla yerli linyit kömürüne dayalı olarak çalışmaktadır. 01 Ağustos 2018 tarihinde santralin Bakanlık Kabulü yapılmış ve bu adımdan sonra santral, ticari faaliyete başlamıştır.

 

Çan2 Termik Santrali, ülkede linyitle elektrik üreten santraller arasında en yüksek kalorifik değere sahip olmakta ve mevcut sektör koşulları göz önünde bulundurularak en avantajlı elektrik üretim yöntemlerini kullanmaktadır. Çan2 Termik A.Ş., madencilik alanında faaliyet gösteren Çan2 Trakya Kömür Maden A.Ş.’nin yüzde 100 ortağı konumunda yer almaktadır. Ayrıca şirket, madencilik alanında faaliyet gösteren Yel Enerji Elektrik Üretim San. Tic. A.Ş ’nin de yüzde 100 ortağıdır.

 

Çan2 Termik Santrali, son iki günde borsada yatırımcısına yüzde 15’e yakın kazandırdı. Yaptığı yeni hamleler ve iş ortaklıkları hisseye olan ilginin artmasına vesile oldu. İlginin artarak devam etmesi bekleniyor.