Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altın İçin Dudak Uçuklatan Rakam: Gramı 6 Bin TL Olabilir!

Ekonomist Selçuk Geçer altın hakkında şaşırtan açıklama geldi. ABD ve İran arasında yaşanan gerilimin artması durumunda oluşabilecek olumsuz senaryoları da ele alan Geçer, bu durumun altın fiyatlarını önemli ölçüde artırabileceğini, gramının 6 bin TL’ye kadar çıkabileceğini söyledi.

Ekonomist Selçuk Geçer altın

Altın İçin Dudak Uçuklatan Rakam: Gramı 6 Bin TL Olabilir! Ekonomist Selçuk Geçer, altın fiyatlarıyla ilgili değerlendirmesinde dudak uçuklatan bir rakam verdi.

 

Ekonomist Selçuk Geçer altın hakkında şaşırtan açıklama yaparak gram altın fiyatlarının altı bin liraya kadar çıkacağını açıkladı. Geçer, yatırımcılar için altının yüksek enflasyonuna karşı bir korunma aracı olarak değerlendirilmesi gerektiğini de belirtti.

 

ALTIN REKOR ÜSTÜNE REKOR KIRMIŞTI

 

Geçer gram altının şu anda 2012 TL seviyesinde işlem görüyor ve bu değer rekor seviyede bulunduğunu açıklarken fiyatlar da “uçacak” diyen Geçer, ABD ve İran arasında yaşanan gerilimin artması durumunda oluşabilecek olumsuz senaryoları da ele alıyor.

 

ABD’nin müdahalesi ve Rusya’nın da olması gibi durumların ortaya çıkması halinde 3. Dünya Savaşı ihtimaline dikkat çeken Geçer, bu tür bir küresel olayın enflasyon üzerinde ciddi etkileri olabileceğini belirtiyor. Geçer bu durumun altın fiyatlarının önemli ölçüde artmasına da neden olabileceğini belirtiyor.

 

ALTIN FİYATLARI 6 BİN LİRAYA ÇIKACAK

 

Selçuk Geçer, mevcut durumda iki bin dolar seviyelerinde işlem gören ons altın fiyatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Geçer, 2024 ortalarından sonra oluşabilecek risk durumlarında ons altının 3000 veya 3500 dolar seviyelerine çıkabileceğini öngörüyor. Geçer özellikle de seçim sonrasında ciddi artışların yaşanacağını ve gram altının ise 6 bin TL’ye kadar yükselebileceği ön görüsünde bulunuyor.