Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akaryakıtta tek fiyat dönemi başladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) kararına göre bugünden itibaren katkılı motorin ile benzinde tek fiyat uygulanacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun

Akaryakıtta tek fiyat dönemi başladı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; akaryakıtta tek fiyat dönemi bugün itibarıyla başladı.

 

EPDK’nın Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre; akaryakıt istasyonlarında “95 oktan benzin ve dizel, ultra force (ultra kuvvet), power (güçlü), fuelsave (yakıt tasarruflu), VMax, VPro” gibi ifadelerle farklı fiyatlarla ürün satışı yapılmayacak.

 

Düzenlemeyle birlikte istasyonlarda sadece benzin, motorin (dizel) ve LPG satışı olacak.

 

EPDK’den yapılan açıklamada, kararla tüketici nezdindeki belirsizliklerin önüne geçilmesinin, dağıtıcı ve bayilerin operasyonlarında kolaylık sağlanmasının amaçlandığı belirtildi.

 

Açıklamada, “Türkiye’de yaklaşık 13 bin bayi ile tüketicilerin akaryakıt ihtiyaçları en yüksek hizmet ve kalite standartlarıyla karşılanmaktadır. Akaryakıt Kalite İzleme Sistemi ile akaryakıt bayilerinde ve Depo Akaryakıt Kalite İzleme Sistemi ile de akaryakıt dolum terminallerinde kalite izlemesi aralıksız olarak sürdürülmektedir.” ifadesine yer verildi.